Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Turniej pachnący różami [FILM]

Data publikacji: 2019-06-26 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-27 02:05
Turniej pachnący różami
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Już w sobotę odbędzie się czarodziejski i pachnący różami spektakl - 21. Wielki Turniej Tenorów.  Jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń rozpocznie się o godzinie 20.30 w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec. Szykuje się niesamowita uczta zarówno dla uszu, jak i oczu.

Pierwszy wystąpi Matthew Peña z USA z Je crois entendre encore - romansem Nadira z I aktu opery "Poławiacze pereł" Georges'a Bizeta. Potem kolejno: Łukasz Załęski z Polski; Mark Serdiuk z Ukrainy; Sławomir Naborczyk z Polski; José Alberto Teixeira e Sousa z Portugalii; Mihail Mihaylov z Bułgarii; Emil Pavlov z Bułgarii; Giorgi Davitadze z Gruzji.

- 21 edycja jest szczególna, przygotowujemy się do niej z niezwykłym rozmachem. W tym roku postanowiliśmy pójść śladem dużych wydarzeń artystycznych i postawimy za orkiestrą dużą ścianę LED-ową. Dzięki temu wszyscy widzowie będą widzieć najmniejsze szczegóły oraz twarze naszych artystów - zapowiedział Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku.

 Program tegorocznej edycji turnieju został dopasowany do Roku Moniuszkowskiego. Widzowie usłyszą m.in. uwerturę fantastyczną "Bajkę" oraz najlepszą i najsłynniejszą arię ze Strasznego Dworu.

- Z roku na rok do Wielkiego Turnieju Tenorów zgłasza się coraz więcej kandydatów. W tym roku było ich ponad dwudziestu. Wybraliśmy najlepszą ósemkę - mówił Vladimir Kiradjiev, dyrygent Orkiestry Opery na Zamku.

Niezmiennie od dwudziestu jeden lat w pierwszej części koncertu artyści wykonują arie operowe. Natomiast w drugiej publiczność ma okazję posłuchać lżejszych fragmentów operetek i pieśni neapolitańskich. Koncert dopełni orkiestra Opery na Zamku.

Jak co roku, laureata turnieju wybierze publiczność. Wygra ten, który dostanie od niej najwięcej róż. Zwyczajem turnieju artysta zostanie pasowany na rycerza.

Wielki Turniej Tenorów organizowany jest przez Operę na Zamku w Szczecinie. Nagroda główna w wysokości 20 tysięcy złotych 21. edycji została ufundowana przez marszałka zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza z budżetu województwa.

Przygotowana została również nagroda specjalna ufundowana przez salon jubilerski Kleist. Laureat turnieju otrzyma stylizowaną różę ozdobioną bursztynami i logo Wielkiego Turnieju Tenorów. ©℗

(KaNa)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Film Karolina Nawrocka

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2019-06-26 15:58:28
mam nadzieję, że podczas turnieju pójdzie im lepiej, niż na opublikowanym filmie...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA