wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Turniej Muzyków Prawdziwych

Turniej Muzyków Prawdziwych

Turniej Muzyków Prawdziwych
Data publikacji: 2015-09-05 15:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1158 18485

Od piątku do niedzieli trwa w Filharmonii Szczecińskiej Turniej Muzyków Prawdziwych, czyli – jak czytamy w anonsie: „prezentacja tradycyjnych elementów kultury muzycznej”. Dziś zaczynają się przesłuchania zespołów i solistów, w niedzielę będzie koncert finałowy.

W sobotę, po drugiej części przesłuchań, turniej przeniesie się na łąkę Teatru Kana (godz. 20), a w niedzielę wróci do filharmonii. O godz. 12 będą warsztaty dla dzieci (6-10 lat), „oparte będą o prywatną kolekcję ponad stu instrumentów i narzędzi dźwiękowych z ziem polskich, Europy i świata, które (...) swoimi korzeniami sięgają dawnych czasów: oud, tambur – saz/baglama, mandolina, mandora, itd.” Filharmonia zapowiada, że „podczas warsztatów dzieci przeniosą się do czasów naszych przodków”.

O godz. 17 wystąpią finaliści przesłuchań i grupa Lautari, „zespół etno-jazzowy, osadzony w tradycjach muzycznych środkowej, wschodniej i południowej Europy oraz Kaukazu”. (b)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Architektonicznie i lokalizacyjnie - POTWÓR
.
2015-09-06 09:48:47
Robert
Jakiś dystans się czuje w tym artykule a przecież impreza jest bardzo ciekawa i wartościowa. Zawsze wolę, jeżeli już czytam w gazecie lub na portalu, jakieś zaangażowanie a nie kopiowanie anonsów organizatorów bo te możemy sobie przeczytać na stronie filharmonii. Czy autorka/autor nie wiem co to za formacja Lautari?! Bo trochę dziwne, że też się podpiera jakimś cytatem. Generalne spostrzeżenie. W Szczecinie Filharmonia w ostatnim czasie podejmuje dużo ciekawych projektów, w nadchodzącym sezonie są nazwiska o jakich można tu kiedyś pomarzyć. A, mam wrażenie, lokalne media jakoś za tym nie nadążają. Zróbcie coś z tym, bo czytelnik się zmienia i wymagania ma, wbrew pozorom, coraz wyższe.
2015-09-05 15:18:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy