niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie

Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie [GALERIA]

Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie
Data publikacji: 2019-08-17 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-17 20:42
Wywietleń: 492 408933

W podgryfińskim Bartkowie trwa (sobota 17 bm.) dziesiąta edycja Festiwalu Twórczości Ludowej. Rokrocznie w wydarzeniu uczestniczy wiele osób. Goście chwalą pomysł i serdeczność gospodarzy, którzy przygotowują sporo atrakcji. Głównie jednak jest to święto kapel ludowych działających na terenie gryfińskiej gminy. Na plenerowej scenie występują także zaproszeni goście. Festiwal jest okazją do spotkań z twórcami ludowymi, ciekawych warsztatów; czynne są stoiska rękodzielnicze oraz gastronomiczne ze smacznymi potrawami przygotowanymi przez koła gospodyń. 

Dziś niezwykle uroczysta była chwila związana z nadaniem imienia wydarzeniu, któremu od jubileuszowej edycji patronuje Edward Mojsak, legenda gryfińskiego folkloru.

- Pan Edward Mojsak jak nikt inny przyczynił się do tworzenia naszych kapel ludowych.  Kompozytor, animator kultury kresowej na Pomorzu Zachodnim, nauczyciel muzyki, multiinstrumentalista, kompozytor, lutnik, społecznik – podkreśla Elżbieta Kasprzyk, liderka lokalnej społeczności, pomysłodawczyni i główna organizatorka festiwalu w Bartkowie.

Wzruszone żona i córka patrona ludowego festiwalu odebrały życzenia od burmistrza Mieczysława Sawaryna, zgromadzonych na scenie kapel ludowych i gości oraz publiczności, która rodzinie Edwarda Mojsaka zgotowała owację na stojąco. Uroczystości towarzyszyła wystawa poświęcona wybitnemu gryfinianinowi. 

Festiwal tradycyjnie zakończy zabawa ludowa. 

Tekst i fot. (akme)

Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie Trwa jubileuszowy festiwal w Bartkowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie