Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Trwa festiwal pieśni chóralnej. Brawurowy występ Filipińczyków

Data publikacji: 2018-06-18 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Trwa festiwal pieśni chóralnej. Brawurowy występ Filipińczyków
 

Brawurowym występem Chóru Novo Concertante Manila z Filipin (dyrygent  Arwin Tan) w Międzyzdrojach zainaugurowano 53. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej.

Odtąd wieczorami (od godz. 19.30) od poniedziałku do piątku (22 czerwca) w Międzynarodowym Domu Kultury odbywać się będzie część konkursowa. We wtorek na festiwalowej scenie wystąpią: Chór dziecięcy „Canzonetta” z Warszawy, Młodzieżowy Chór „Kantele” ze Słupska oraz Richard Zielinski Singers (USA). Natomiast w środę zaprezentuje się m.in. Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod dyrekcją Ryszarda Handke, a także chór Dziecięcy Ondraszek z Novego Jicina (Czechy).

Tymczasem na piątkowy finał specjalny program przygotowuje Międzynarodowa Akademia Chóralna „in terra pax”, która od ponad dwudziestu lat spotyka się raz do roku w Międzyzdrojach i podczas festiwalowych dni opracowuje wyjątkowy repertuar. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty jest bezpłatny.

(maz)

Na zdjęciu: Chór z Filipin zaskoczył międzyzdrojską publiczność brawurowym wykonaniem czystą polszczyzną ludowego utworu pt. „Szła dzieweczka do laseczka”. Występ nagrodzono owacjami na stojąco. 

Fot. Małgorzata Aftewicz

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ