czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Kultura > To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu

To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu [GALERIA]

To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu
Data publikacji: 2019-04-06 17:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-07 09:20
Wywietleń: 3314 384514

W piątek w Szczecinie, w tutejszym Teatrze Polskim – Scena na Łasztowni, odbył się finał kilkudniowego XII Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy 2019, a także XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł: „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2019”. Kilkunastu młodych artystów wyjechało zatem z imprezy z rozmaitymi nagrodami (wielu nawet z kilkoma) - od finansowych, po warsztaty taneczne w Miami w Stanach Zjednoczonych oraz w Poznaniu u znanej choreografki Ewy Wycichowskiej.

W tym roku Szczecin gościł uczestników z pięciu polskich szkół baletowych oraz z czterech zagranicznych – Mediolanu, Budapesztu, Kijowa i Iwano-Frankiwska. Podobnie jak w poprzednich latach, podczas imprezy odbywał się nie tylko konkurs dla absolwentów szkół baletowych, ale też dla uczniów tych placówek na stypendia organizatora, czyli Fundacji Balet (to comiesięcznie 300 zł przez cały rok szkolny).

Najważniejsze nagrody imprezy, czyli tytuł najlepszego absolwenta, laureata Złotych Point oraz zdobywcę nagrody publiczności, przypadły absolwentom poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Węgierskiej Akademii Tańca. I tak, Amelia Małysz z Poznania została uznana za najlepszą absolwentkę, a Ryunosuke Ubukata z Budapesztu dostał pozostałe dwie wspomniane, prestiżowe nagrody. 

Zwieńczeniem imprezy była piątkowa, finałowa gala gwiazd baletu w reżyserii Pauliny Andrzejewskiej-Damięckiej. Wystąpili wtedy fantastyczni soliści Opery Bałtyckiej – Maria Kielan i Gento Yoshimoto, a także zaprezentowała się Bytomska Szkoła Baletowa (wielkie brawa dla młodych artystów, bowiem oczarowali publiczność). 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Balet w partnerstwie z Teatrem Polskim w Szczecinie, Związkiem Artystów Scen Polskich, Centrum Edukacji Artystycznej, Instytutem Muzyki i Tańca, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS oraz Arts Ballet Theatre of Florida. ©℗

(MON)

Fot. Grzegorz Siwa

To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu To było święto baletu! Najważniejsze nagrody dla tancerzy z Poznania i Budapesztu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie