Sobota, 24 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Teatralna uczta we wrześniu. A już teraz nabór spektakli do offowego nurtu

Data publikacji: 26 marca 2021 r. 18:37
Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2021 r. 18:37
Teatralna uczta we wrześniu. A już teraz nabór spektakli do offowego nurtu
Fot. Monika Gapińska  

Wiosną ub. roku z powodu pandemii nie odbył się jubileuszowy 55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Zamiast niego teatromani mogli uczestniczyć w Prologu imprezy we wrześniu, który w założeniu miał być niejako przedsmakiem festiwalowych atrakcji w tym roku. Wzięło w nim udział ponad 70 artystów, którzy zjechali do Szczecina nie tylko z różnych miejsc w Polsce, ale też z Francji i Korei Południowej. Wkrótce poznamy program tegorocznego festiwalu, a na razie zdradźmy datę: spektakle będą pokazywane od 3 do 11 września. Uwaga! Do końca kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt.

- 55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt z obiektywnych przyczyn odbędzie się później niż zazwyczaj. Zamiast teatralnego przedwiośnia, będziemy mieć do czynienia z teatralnym późnym latem. By podgrzać atmosferę jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, pod koniec czerwca, zaprosimy na wydarzenie specjalne, podczas którego zaprezentujemy program festiwalu - informuje rzecznik Kontrapunktu, Daniel Źródlewski. - Rada artystyczna przeglądu nieustannie pracuje. Znane są już częściowo tytuły głównego, konkursowego nurtu. Kolejne prace nad festiwalem – ich intensywność i zakres, podobnie jak finalny kształt wrześniowego przedsięwzięcia są zależne od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna poinformowała nas o rozpoczęciu otwartego naboru spektakli do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt: "Szukamy zarówno propozycji intrygujących artystycznie, jak i ważkich społecznie. Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca kwietnia i wyrażamy nadzieję spotkać się z Wami w Szczecinie na festiwalu OFF Kontrapunkt" - czytamy w komunikacie. I jeszcze: "Ostatni sezon utrudnił nam rzetelny wgląd w dzisiejsze życie teatralne, możliwe, że czujemy się jak załoga żaglowca wyczekująca na przystani odpowiedniego momentu i przychylnych wiatrów, by obrać w końcu odpowiedni kurs i wypłynąć głębiej. I jeśli my wciąż wypłynąć nie możemy, to Wy przypłyńcie do nas i w tym trudnym dla całej sztuki niezależnej czasie, odsłońcie to, co posiadacie najcenniejszego, czyli własną twórczość. Szczecin i OFF Kontrapunkt to miejsca wymiany i dialogu".

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA