Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

Teatr Polski z inżynierem kontraktu

Data publikacji: 2018-10-29 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:39
Teatr Polski z inżynierem kontraktu
 

Kolejny ważny etap inwestycji przebudowy siedziby Teatru Polskiego w Szczecinie przy ul. Swarożyca. Wybrany został inżynier kontraktu. Inwestycję nadzorować będzie Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych EKO-INWEST ze Szczecina. Podpisana została umowa z firmą o wartości ponad 2 mln zł.

Podpisy w obecności marszałka Olgierda Geblewicza złożyli prezes zarządu EKO-INWEST Zdzisław Malenta oraz dyrektor teatru Adam Opatowicz.

– Wkraczamy twardo w fazę realizacji inwestycji. W ubiegłym tygodniu dopięliśmy montaż finansowy, dziś zapewniamy solidnego Inżyniera Kontraktu. Cieszę się, że będzie to szczecińska firma z bardzo dużym doświadczeniem. Lokalne spojrzenie zawsze służy inwestycji – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Prezes zarządu EKO-INWEST Zdzisław Malenta podkreślał, że przed jego zespołem wymagające wyzwanie: „Pierwszym zadaniem będzie pełnobranżowa weryfikacja dokumentacji projektowej. Mamy na to dwa tygodnie. Następnym będzie wybór wykonawcy robót, kluczowy element dla realizacji tej inwestycji. Zależy nam, aby przeprowadzić wybór szybko i skutecznie”.

Główne obowiązki Inżyniera Kontraktu to współpraca przy wyłonieniu generalnego wykonawcy, w dalszej kolejności nadzór nad prowadzonymi przez niego pracami – w tym utrzymanie zgodności projektu budowy z robotami budowlanymi i prawidłowego harmonogramu. To także pomoc w rozliczaniu inwestycji.

* * *

Gmach Teatru Polskiego w Szczecinie zostanie przebudowany, rozbudowany oraz wyposażony w nowoczesną infrastrukturę techniczną. Koszt całej inwestycji to ok. 105 mln zł. Podpisano umowę o dofinansowaniu inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Kwota wsparcia to 10 mln euro. 

(p)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tollo
2018-10-30 21:17:31
No to szykuje się niezła koncepcja ,może wtedy dostrzgna aktorzy i ci znani z reszty kraju i będą częściej nas odwiedzać a może zostaną na stałe. Po rewitalizacji śródmieścia miasto całkowicie się odmieni a ten Teatr Polski będzie tego dowodem.
Do Mieszkańca
2018-10-30 11:22:55
Niech kibice piłki nożnej zrzucą się na nowy stadion - dlaczego wszyscy mają za to płacić? A na przebudowę ul. Arkońskiej, też powinni zrzucić się tylko ci, którzy nią jeżdżą... itd., itp.
Dan
2018-10-30 09:42:36
Hej Mieszkaniec, nie samym chlebem zyje czlowiek. Jak Tobie tylko chleb wystarcza, to przykro. Zeby miasto sie rozwijalo, musi miec cos do zaproponowania, jak zrobi tylko ulice, a nie bedzie nic poza tym, to i tak tu nikt nie bedzie chcial mieszkac.
Mieszkaniec
2018-10-30 08:28:04
A za czyje pieniądze będzie budowany ten teatr? Jeśli teatromanom nie pasuje obecny całkiem dobry, to może niech się zrzucą i wybudują go za swoje? W mieście jest wiele więcej potrzebnych inwestycji jak chodniki i żłobki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA