piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Teatr Polski. Budimex wszedł na plac budowy

Teatr Polski. Budimex wszedł na plac budowy

Teatr Polski. Budimex wszedł na plac budowy
Data publikacji: 2020-03-30 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-01 17:15
Wywietleń: 816 449442

Montaż ogrodzenia, odkrywka fundamentów, wstępna niwelacja terenu. To pierwsze prace, które wykona na Swarożyca 5 firma Budimex, wykonawca przebudowy i rozbudowy Teatr Polskiego w Szczecinie. W poniedziałek (30 marca) oficjalnie przekazano plac budowy.

- Pomimo arcytrudnego czasu dla inwestycji robimy wszystko, aby iść do przodu - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. - Oczywiście musimy być przygotowani na trudności, które w obecnych realiach są nieuniknione. Mamy dobrego, sprawdzonego wykonawcę i wierzę, że współpraca pełna zaufania pomoże nam przejść przez to tak, abyśmy za 32 miesiące mogli podziwiać zupełnie odmieniony Teatr Polski w Szczecinie. Spełnią się marzenia środowiska teatralnego, artystycznego i publiczności. Możemy teraz poczuć czym jest życie bez kultury. Potrzebujemy jej i zrobimy wszystko, aby miała gdzie wracać – mówi marszałek.

Co zrobi Budimex

Budimex S.A. w pierwszej kolejności ma ogrodzić teren budowy i ulokować stanowisko ochrony oraz przeprowadzić wstępną niwelację terenu pod kątem przyszłych prac. Wśród pierwszych zadań jest także odkrywka fundamentów i przygotowanie platformy roboczej. Firma zapewnia, że będzie pracować w zgodzie z procedurami wdrożonymi na czas epidemii. Współpracować obok siebie będą mogły maksymalnie dwie osoby. Pracownicy mają być wyposażeni w środki ochrony indywidualnej oraz rozlokowane zostaną stanowiska do dezynfekcji rąk.

Koszt prac budowlanych to 196 mln zł. Inwestorem jest Teatr Polski w Szczecinie, a w sfinansowaniu inwestycji pomogą środki unijne.

Na czym polega przebudowa Teatru Polskiego?

Teatr Polski w Szczecinie zostanie przebudowany i rozbudowany. Przebudowa obejmie m.in. przywrócenie pierwotnego wyglądu teatru i metamorfozę trzonu budynku.

W przebudowanym obiekcie znajdzie się scena główna na 610 miejsc, scena teatru szekspirowskiego na 320 miejsc, sala kabaretowa na 80 miejsc, wielofunkcyjna sala prób, scena eksperymentalna ze zmienną liczbą miejsc siedzących, garderoby, magazyny na teatralne rekwizyty, pomieszczenia służbowe. Zostanie także zagospodarowany teren wokół Teatru Polskiego.

W ramach rozbudowy powstanie zupełnie nowa część kompleksu teatralnego. Będzie to konstrukcja żelbetonowa, a w strukturze obiektu szeroko wykorzystane zostanie szkło - ściany osłonowe, świetliki i drzwi wejściowe będą przeszklone. Nowe sceny teatralne mają być pierwszymi profesjonalnymi scenami dramatycznymi w Szczecinie.

(ip)

Fot. UMWZ

Komentarze

Zdzichu
Dobry, sprawdzony wykonawca, a czy przypadkiem nie ta firma budowała sparalnie śmieci w Szczecinie?
2020-04-01 12:54:16
HogoFogo
Z ostatnich zdań artykułu dowiadujemy się, że dotychczas mieliśmy do czynienia ze sceną. C nieprofesjonalną - czyli amatorską. Co na to aktorzy?
2020-04-01 10:26:40
entuzjasta
Pod teatrem powstanie druga w Szczecinie stacja metra. Linia Przełomy - Polski ma być otwarta już za 32 miesiące.
2020-03-31 12:44:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie