Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Taniec ludowy czy gry fabularne? W środę rozpoczyna się nabór do Pałacu Młodzieży

Data publikacji: 22 maja 2019 r. 10:30
Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2019 r. 16:03
Taniec ludowy czy gry fabularne? W środę rozpoczyna się nabór do Pałacu Młodzieży
 

W środę (22 maja) rozpoczyna się nabór w Pałacu Młodzieży - Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie - do pracowni na nowy rok szkolny 2019/2020. Wnioski o przyjęcie można składać, wraz z załącznikami, do 29 maja bm. Pałac Młodzieży oferuje m.in. zajęcia wokalne, muzyczne, plastyczne, sportowe, teatralne i dziennikarskie. Z kolei ci najmłodsi mieszkańcy mogą uczęszczać do pracowni rytmicznych oraz Akademii Edukacji Przedszkolaka.

- Miłośników tańca ludowego i śpiewu, zapraszamy do nowej pracowni, którą tworzy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”. - zachęca Monika Wilczyńska z działu organizacyjnego Pałacu Młodzieży. - Tych, którzy zdecydowanie lepiej czują się siedząc przy stole, grając w gry fabularne, czyli RPG, z pewnością ucieszy informacja o nowej grupie w ramach pracowni teatralnej. Szczegóły na temat poszczególnych zajęć oraz plany na nowy rok szkolny znajdują się na naszej stronie internetowej: https://palac.szczecin.pl/pracownie/. W przypadku wolnych miejsc, o przyjęcie na zajęcia można ubiegać się również od września bieżącego roku.

Wspomniana nowa grupa w pracowni teatralnej Marcela Mroczka to Rolplej Junior. To zajęcia dla osób  w wieku 10-14 lat, które zainteresowania teatralne chcą wykorzystać w inny sposób niż na scenie. Organizatorzy informują zatem: „RPG to wspólne tworzenie opowieści i odgrywanie postaci poprzez snucie historii i działanie w opowiadanym przez graczy świecie. W RPG możesz być kim chcesz - łowcą potworów, kosmicznym rycerzem czy survivalowcem uciekającym przed hordą zombie. Nie ogranicza cię czas ani miejsce - ogranicza cię tylko wyobraźnia. Dzięki RPG ćwiczysz nie tylko swoją umiejętność opowiadania (storytelling, głośność i wyrazistość mowy, higiena głosu), ale również poznasz tajniki improwizacji, aktorstwa i reżyserii. Nie potrzeba ci scena tylko paczka znajomych, kości do gry, ołówek i kartka. Reszta jest już w twojej głowie". 

(MON)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czerwony Szczecin
2019-05-23 15:37:49
Włodarze miasta Szczecin zlitujcie się - wyczyscie te budynki pałacu młodzieży i szkoły bo od wojny nie były robione -Wstyd
Karola
2019-05-22 12:20:12
Może gdyby to był ten ludowy Zespół Szczecinianie to bym się zastanawiała czy zapisać dziecko do Pałacu Młodzieży.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA