sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Tajemnica śniegu i mgły

Tajemnica śniegu i mgły

Tajemnica śniegu i mgły
Data publikacji: 2018-01-17 23:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-17 23:24
Wywietleń: 726 309979

W czwartek o g. 18 w Klubie 13 Muz przy pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie nasz redakcyjny kolega Roman Ciepliński będzie promował swoją najnowszą powieść zatytułowaną „Śnieg i mgła”. Spotkanie poprowadzi Damian Romaniak.

Roman Ciepliński to prozaik i malarz. Wydał powieści „Diabelski młyn” i „Nikt”. „Śnieg i mgła” jest trzecią powieścią autora. Akcja tej książki, na którą składają się dwie odrębne historie, zgodna jest z rytmem codziennego życia we wsi nieopodal przedmieść dużego miasta. Fabuła w zamierzeniu autora jest mniej istotna, istotny jest za to swoisty „zbiór chwil” opisanych i tych do końca niewyrażonych. „Starałem się – dowodzi Roman Ciepliński – pokazać opozycję między indywidualną, przemijającą egzystencją pojedynczego człowieka i historii, w której te egzystencje są zatopione. W ogóle jedynym tematem moich książek (co jest oczywiście nieosiągalną moją ambicją) jest napisać książkę o czymś, o czym napisać się nie da, o czymś niewyrażalnym, a co czasem odnajdujemy między wierszami”.

Berenika Lemańczyk pisze o tym tekście tak: „Roman Ciepliński z każdym obrazem i z każdą powieścią daje nam więcej i więcej ze swojego świata, który już po kilkunastu stronach okazuje się także naszym światem, tyle że fatalnie przez nas niedostrzeżonym. Tak samo jest z powieścią, którą trzymają Państwo w dłoniach, zdecydowanie najlepszą w dorobku pisarza. Można, a nawet trzeba ją odebrać na kilku poziomach, tak, tak, po prostu dlatego, że jest wielopoziomowa”.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”