czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Szukają prospołecznych wariatów

Szukają prospołecznych wariatów

Szukają prospołecznych wariatów
Data publikacji: 2016-08-17 07:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1667 148834

Szczeciński Inkubator Kultury INKU ogłosił nabór do kolejnej edycji programu „mikrogranTY". Do wzięcia są dwa tysiące złotych na zorganizowanie działań angażujących mieszkańców. Swoje pomysły można zgłaszać do końca sierpnia.

- Zależy nam na prawdziwej współpracy, nie liczbach na papierze. Najwyżej punktowane będą te propozycje, które realnie angażują społeczność lokalną - informuje Kinga Rabińska z INKU.

Do zgarnięcia jest 2000 zł brutto na inicjatywę planowaną do realizacji w okresie od 10 września 2016 do 15 października 2016. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 września 2016 r. Udział mogą wziąć wszyscy, którzy przeobrażą na przykład kamienicę, blok, a może nieczynną fabrykę w otwartą dla wszystkich przestrzeń kultury.

- Chodzi nam przede wszystkim o nieszablonowe podejście do tematu. Jeśli film, to nie w kinie, jeśli koncert, to nie na scenie. Szukamy wariatów, ryzykantów, ale takich, którzy pociągną za sobą społeczność - dodaje K. Rabińska.

Do tej pory dzięki programowi „mikrogranTY" w Szczecinie odbyły się imieniny ul. Storrady, a na teren Gocławia, Golęcina i Pomorzan wydarzenie „O NAS U NAS", czyli akcja dzielenia się dobrym słowem. W lipcu kolejną inicjatywą były „Dobre Praktyki", czyli odnowienie szyldu jednego ze szczecińskich zakładów (wskazanego przez mieszkańców) oraz debata na temat estetyki reklam w mieście.

O wsparcie mogą się ubiegać organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, czyli składające się z minimum trzech pełnoletnich osób, wspólnie realizujących działania w sferze pożytku publicznego, a nie posiadających osobowości prawnej. Informacji udziela koordynatorka programu „mikrogranTY" - Kinga Rabińska (krabinska@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64) oraz www.inkubatorkultury.szczecin.pl. ©℗

(szymw) fot. Ryszard PAKIESER

Finał akcji „Dobre Praktyki" zrealizowanej dzięki programowi „mikrogranTY".

Komentarze

Szczecinianin
Jak zwykle narzekanie. To kupa, to uplynnianie. Wezcie sie za robote, kupe sprzatnijcie, wystapcie o dotacje i ja uplynnijcie mniej kub bardziej sensownie, ale cos zrobcie dla siebie, innych, Miasta. Dla kogokolwiek, ale cos fajnego zrobcie. Ja dzisiaj juz cis zrobilem :-)
2016-08-18 14:17:13
Jeśli film to nie w kinie, jeśli koncert to nie na scenie...
A jeśli kupa i siku ???!
2016-08-18 06:57:00
.
Nie mogli napisać prostym językiem, że poszukują darmowych zacieszaczy. Inkubator nigdy nie miał racji bytu i służył tylko upłynnianiu mizernych dotacji na robienie hałasu o "kulturze".
2016-08-17 11:29:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy