Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Szczecinianka z szansą na Oscara

Data publikacji: 24 listopada 2016 r. 13:08
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:44
Szczecinianka z szansą na Oscara
Fot. Facebook/Alicja Jasina  

Krótkometrażowy film animowany „Once Upon a Line" Alicji Jasiny ze Szczecina trafił na krótką listę dziesięciu filmów, które będą się ubiegać o nominację do Oscara w tej kategorii.

Film Polki jest jednym z około siedemdziesięciu, jakie zostały zakwalifikowane w tej kategorii. Wyboru dziesiątki, która walczyć będzie o nominację do Oskara za krótkometrażowy film animowany, dokonała Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. We wrześniu ta sama produkcja Alicji Jasiny zdobyła złoty medal Student Academy Award, studenckiego Oscara. 

Alicja Jasina ukończyła LO IX w Szczecinie, pierwsze nauki w sztuce animacji pobierała w Kingstone University w Anglii, następnie wyjechała do USA, gdzie rozpoczęła naukę na University of Southern California. Jak mówi autorka - film jest o facecie, który żyje na linii, jest do niej bardzo przywiązany, a jego życie jest nudne i monotonne. I nagle dzieje się coś, co tę linę całkowicie zaburza. 

Obok dzieła szczecinianki, wśród filmów, które trafiły na krótką listę dziesięciu są m.in. produkcje powstałe w studiu Walta Disneya, Pixar Animation Studios, Google Spotlight Stories. Spośród nich 24 stycznia pięć zostanie nominowanych do Amerykańskiej Nagrody Filmowej, a ceremonia przyznania Oscarów odbędzie się 26 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. 

(szymw) 

Fot. Facebook/Alicja Jasina

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2016-11-24 23:08:31
Serce tatusia rośnie z dumy. I ja się cieszę z tak uzdolnionej przemiłej osóbki Szczecinianki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA