środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Kultura > „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco

„Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco [GALERIA]

„Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco
Data publikacji: 2019-01-19 20:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-20 13:06
Wywietleń: 2384 372359

Modlitwą oraz minutą ciszy w intencji zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza rozpoczął się w sobotę, w kaplicy Szkół Salezjańskich w Szczecinie, koncert kolędowy Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie". Potem zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki z najróżniejszych etnograficznie regionów naszego kraju. 

Napisać o tym koncercie, iż był piękny, to na pewno zbyt mało. To był występ wyjątkowy, refleksyjny, wzruszający i niosący wiele optymizmu w ostatnich, tak trudnych dla nas wszystkich chwilach.

Dużo osób z widowni podkreślało, już po zakończeniu koncertu, że piękno polskiego folkloru w tak znakomitym wykonaniu, dodało im otuchy - mimo żałoby w sercu. Wielu też ocierało ukradkiem łzy podczas tych najbardziej wzruszających kolęd - "Lulajże, Jezuniu" czy "Oj maluśki, maluśki".

Warto podkreślić, że gościem specjalnym ZPiT "Szczecinianie" była grupa PoPieronie z Beskidu Żywieckiego - młodzi, uzdolnieni muzycy, absolwenci akademii muzycznych, propagujący muzykę ludową i brzmienia swojego regionu. Pastorałki góralskie, jakie wykonali, zachwyciły publiczność. 

(MON)

Fot. Grzegorz Siwa

„Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco

Komentarze

Quistorp
Dzięki dla "K", i "Gość". Kocham Śląsk cieszyński, kocham Cieszyn śląski. A jak mam odczytać podpowiedź od "Murzynek"?
2019-01-20 12:57:37
Murzynek
Z Beskidu Sądeckiego
2019-01-20 11:02:41
K
Śląsk Cieszyński, raczej.
2019-01-20 10:14:31
Gość
Cieszyn śląski
2019-01-20 00:02:44
Quistorp
Śpiewy i muzykę mogę usłyszeć , tylko siłą wyobraźni. Wierzę , że przepięknie..... Mam tylko jedno pytanie. Jakiego regionu jest strój, dziewcząt, w spódnicach piaskowego koloru z aplikacjami róż i z czepcami w tej samej tonacji. Wzbudzają , mój zachwyt.
2019-01-19 21:48:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie