Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sylwester z Agą Zaryan. Bilety od piątku

Data publikacji: 2018-09-28 09:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Sylwester z Agą Zaryan. Bilety od piątku
 

Złoty wiek XX - pod takim hasłem odbędzie się koncert sylwestrowy w szczecińskiej filharmonii. Wystąpi znakomita wokalistka jazzowa - Aga Zaryan, wraz z European Jazz Sextet oraz orkiestrą symfoniczną. W programie standardy jazzowe z repertuaru m.in. Niny Simon i Abbey Lincoln, a także piosenki znane z wykonań Czesława Niemena i Urszuli Dudziak.

Jak obiecują organizatorzy, „koncert wyróżnia się wspaniałymi aranżacjami orkiestrowymi oraz mistrzowską obsadą zespołu European Jazz Sextet. Autorem aranżacji jest Michał Tokaj, uznany pianista oraz kompozytor, dwukrotny laureat nagrody Fryderyk".

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym, od lat uznawaną za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce (ankieta Jazz Top - magazynu „Jazz Forum"). Artystka zadebiutowała w 2002 albumem solowym pt. „My Lullaby", który uzyskał status złotej płyty. Potem nagrała m.in. krążek pt. „Umiera piękno”, na którym są miłości, radości życia, jego smutki, codzienność, a także uniesienia patriotycznej walki w Powstaniu Warszawskim. Tekstami piosenek stały się bowiem wiersze napisane podczas powstania albo tuż po. Ostatnia płyta wokalistki zatytułowana jest „Remembering Nina & Abbey".

Koncert sylwestrowy rozpocznie się o godz. 20, potrwa - łącznie z przerwą na lampkę wina i drobny poczęstunek - ok. dwóch godzin.

Bilety, w cenach 140-180 zł, dostępne będą w sprzedaży od piątku (28 września) od godz. 13 w kasie filharmonii oraz na www.filharmonia.szczecin.pl.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA