Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Świnoujście sceną niemieckiego kryminału „Usedom Krimi”

Data publikacji: 23 lutego 2024 r. 14:33
Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2024 r. 14:45
Świnoujście sceną niemieckiego kryminału „Usedom Krimi”
Scena z filmu Fot. NDR_ARD Degeto_Oliver Feist  

Kolejny raz Świnoujście staje się sceną niemieckiego kryminału „Usedom Krimi”. W tym roku mija dekada, od kiedy na planie serialu padł pierwszy klaps. Dotąd powstały 22 pełnometrażowe odcinki, emitowane w pierwszym programie niemieckiej telewizji „Das Erste” oraz na platformie ARD.

Serial od początku cieszy się bardzo wysoką oglądalnością na poziomie 6 milionów widzów (około 21 proc. udziałów w rynku telewizyjnym). Biorą w nim udział znakomici aktorzy niemieccy i polscy. W filmie zagrał już m.in. Marcin Dobrociński, Magdalena Boczarska, Karolina Gorczyca, Iwona Bielska, Andrzej Konopka, Łukasza Simlat, a obecnie komisarz polskiej policji gra Katarzyna Maciąg. W tym roku powstaną odcinki 23 i 24, a plenerem filmu będą m.in. uliczki centrum Świnoujścia, przeprawa promowa, klub Scaliano, Marina.

Producenci serialu dokładają wszelkich starań, aby prace filmowe przebiegały sprawnie. Starają się rekrutować statystów i epizodystów spośród mieszkańców miasta, lokują tutaj niemiecką i polską ekipę filmową. W ciągu minionej dekady serial wpisał się niemal w kalendarium wydarzeń cyklicznych Świnoujścia.

(reg)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

z wyspy Świnoujścia
2024-02-23 16:37:14
Inni producenci w tym miejscu, które jest widoczne na zdjęciach powyżej, zafundują mieszkańcom, wbrew ich sprzeciwom terminal kontenerowy. Radosna twórczość trwa. I tyle.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA