niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Świetny duet na finał

Świetny duet na finał

Świetny duet na finał
Data publikacji: 2015-08-27 09:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-05 10:41
Wywietleń: 1063 15271

Koncertem dwóch świetnych artystów zakończy się tegoroczny XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - Świnoujskie Wieczory Organowe, którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia i Parafia pw. Chrystusa Króla.  Przy zabytkowych organach zasiądzie prof. Roman Perucki, a towarzyszyć będzie mu flecista Łukasz Długosz.

Roman Perucki koncertuje w kraju i za granicą. Jest jurorem kilku międzynarodowych konkursów organowych. Prowadził też kursy mistrzowskie w Niemczech i w Rosji. W swym artystycznym dorobku ma liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe, m.in. platynową płytę wydaną w 1998 roku. Jest Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz prezesem Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra” organizującego najstarszy w świecie festiwal organowy w Katedrze Oliwskiej, a także m.in. konkurs organowy im. J.P. Sweelincka w Gdańsku, cykl koncertów „Bliżej Bacha” i koncerty w kościołach w Rumii, we Wdzydzach i  Morągu. 

Łukasz Długosz to zdobywca wielu prestiżowych nagród muzycznych. Występuje jako solista i kameralista w Polsce, wielu krajach Europy oraz w USA i Japonii. W swym artystycznym dorobku ma liczne nagrania radiowe i telewizyjne w kraju i za granicą. W 2010 r. wspólnie z London Symphony Orchestra nagrał płytę z koncertem Michaela Colina. W 2012 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Koncert odbędzie się w piątek o g. 19 w kościele pw. Chrystusa Króla. W programie koncertu utwory: J.S. Bacha, H. Schoedera, Cecile Chaminade, F. Nowowiejskiego, Z. Kruczka i J. Bieleckiego.

BaT

Na zdjęciu: Przy zabytkowych organach zasiądzie prof. Roman Perucki, a towarzyszyć będzie mu flecista Łukasz Długosz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy