Wtorek 16 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Świetlicki i Czubaj w Szczecinie. Obowiązują bezpłatne wejściówki

Data publikacji: 2021-09-22 08:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-22 08:47
Świetlicki i Czubaj w Szczecinie. Obowiązują bezpłatne wejściówki
W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie będzie się można spotkać z Marcinem Świetlickim Foto: Robert Wojciechowski  

Spotkanie autorskie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem, w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, odbędzie się w środę (22 września) w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Początek o godz. 18 w Sali im. Zbigniewa Herberta. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online na stronie: https://app.evenea.pl/event/SwietlickiCzubaj oraz w informatorium (pierwsze piętro) w godzinach otwarcia biblioteki.

Marcin Świetlicki to poeta (kilkanaście książek z wierszami) i prozaik (trzy powieści), aktor (debiut u Wojtka Smarzowskiego w "Małżowinie"), dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie tekściarz i wokalista kilku zespołów. Z macierzystym zespołem Świetliki nagrywa płyty i koncertuje od 1992 roku. Nagrywał i występował między innymi z Mikołajem Trzaską, Cezarym Ostrowskim, zespołami the Users i Najprzyjemniejsi. W tej chwili występuje jako tekściarz i wokalista w trzech formacjach - Świetliki, Zgniłość i Morświn. Jego utwory tłumaczone były na wiele języków, ostatnio wydana została w USA książka "Night Truck Driver". Mieszka w Krakowie.

Mariusz Czubaj to pisarz (11 powieści na koncie), profesor antropologii kultury na Uniwersytecie SWPS, autor książek naukowych i naukawych. Gra na saksofonie z zespołami Zgniłość oraz Kornet Olemana. Tłumaczony na wiele (sześć) języków, w tym turecki. Dwukrotny zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną sensacyjną (w 2009 i 2017).

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

buc
2021-09-22 12:24:18
Czy będą śpiewać po turecku? Nie wiedziałem, że masło może być jeszcze bardziej maślane.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA