sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Kultura > Suszek o zwyczajach wilków morskich

Suszek o zwyczajach wilków morskich

Suszek o zwyczajach wilków morskich
Data publikacji: 2018-03-01 22:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Wywietleń: 2161 316448

Zastąpił nieobecnego podróżnika i uraczył publiczność barwnymi opowieściami z życia wilków morskich. Zaskoczenie było spore, bo choć wielu zna Andrzeja Suszka – bo o nim mowa – i jego pub „Wrota do sławy”, który od lat użycza gryfińskiemu „Włóczykijowi” na klub festiwalowy, to nieliczni do tej pory wiedzieli, że w swoim zawodowym życiorysie ma także piękną kartę marynarza.

Przez kilka lat pływał na statku „Gryf Pomorski”. I właśnie wspomnienia z tego okresu zaprezentował 1 marca w Gryfińskim Domu Kultury w ramach podróżniczego festiwalu. Ze swadą i dużą dawką humoru opowiadał o zwyczajach panujących wśród marynarzy m.in. o chrzcie morskim, kiedy pierwszy raz przekraczał równik, o celebrowaniu niedzielnych obiadów na statku, o prawdziwej męskiej przyjaźni, i o tym, żeby tęsknoty za domem nie przeżywać w samotności. A także o miejscach w dalekim świecie, które dzięki tym wyprawom poznał. I zabrał festiwalową publiczność w podróż po swoich wspomnieniach. Oprócz rozlicznych talentów, jakie posiada (m.in. publicznie ujawnionych w ub. roku umiejętności aktorskich i wokalnych w miejscowym zespole „Gliptykos”), dziś dał się poznać również jako świetny gawędziarz.

Tekst i fot. (akme)

Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich Suszek o zwyczajach wilków morskich

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie