czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Kultura > Sukcesy młodych muzyków

Sukcesy młodych muzyków

Sukcesy młodych muzyków
Data publikacji: 2018-12-11 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 11:25
Wywietleń: 1643 366079

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbywała się III Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych. Brało w niej udział 61 uczestników z 10 placówek edukacyjnych w Polsce. Bardzo dobrze w niej wypadli uczniowie zachodniopomorskich szkół muzycznych.

Ideą tej olimpiady jest rozbudzanie w młodzieży entuzjazmu i pasji wspólnego muzykowania, wymiana i zdobywanie nowych doświadczeń, a także upowszechnianie muzyki kameralnej wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i innych melomanów. Zespoły oceniało jury w składzie: prof. Bartosz Bryła - przewodniczący, dr Karina Gidaszewska, dr Urszula Szyryńska i mgr Maciej Strycharczyk.

W Grupie I A złoty medal i nagrodę specjalną otrzymał kwartet fortepianowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, w składzie: Blanka Kojalewicz - fortepian, Aleksandra Kopeć - skrzypce, Malwina Pękalska - wiolonczela, Mateusz Strycharczyk - skrzypce. Nagrodzony też został duecik fortepianowy (Szymon Grygier, Wiktoria Sterczak) z tej szkoły. 

 W Grupie I B wyróżnienia otrzymały duety fortepianowe (Ewa Wiaczkis, Filip Przyjemski oraz  Zofia Kozłowska, Lena Pomorska) z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. Leonarda Piwoniego w Szczecinie. Natomiast III miejsce zajęło akordeonowe Duo Espresso (Filip Niczyporuk, Kacper Niczyporuk) z PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Na II miejscu uplasował się kwartet fletowy (Karolina Woźniak, Helena Korniluk, Aniela Dec, Kamila Hajduk) z PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie i Duo Aulos (Zofia Brończyk, Lena Dubiel) z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. 

W Grupie II wyróżniono duet fortepianowy (Maksym Komaniecki, Filip Wilkowski) i Vocal Summit (Łukasz Martin - fortepian jazzowy - oraz Pola Szymczak, Karolina Kułaga,  Katarzyna Druciarek i Patryk Kaźmierczak - śpiew jazzowy) z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Na III miejscu uplasowało się akordeonowe Cinamon Duo (Wiktoria Wasiak, Kamil Borsuk) z ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Z kolei kwartet dęty (Joanna Klej - flet, Paulina Sochaj- obój, Mateusz Dawidowski - klarnet, Grzegorz Majcher - fagot) z ZPSM im.Grażyny Bacewicz w Koszalinie i Szczecin Young Percussion - Trio (Wiktoria Kościańska, Michał Kram, Dawid Modzelewski) z ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie zajęły II miejsce. Na I miejscu znalazły się: zespół akordeonowy (Aleksander Knop, Dawid Węsierski, Izaak Wojciuszkiewicz, Roman Podlasiński, Michał Jaskuła, Aleksander Sowiński) z PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

(łs)

Fot. archiwum

Na zdjęciu: Kwartet fortepianowy (Aleksandra Kopeć - skrzypce, Mateusz Strycharczyk - skrzypce, Malwina Pękalska - wiolonczela, Blanka Kojalewicz - fortepian), który zwyciężył w konkursie oraz otrzymał nagrody specjalne od marszałka Olgierda Geblewicza i senatora RP Grzegorza Napieralskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie