Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sukcesy młodych muzyków

Data publikacji: 11 grudnia 2018 r. 11:15
Ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2018 r. 11:25
Sukcesy młodych muzyków
 

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbywała się III Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych. Brało w niej udział 61 uczestników z 10 placówek edukacyjnych w Polsce. Bardzo dobrze w niej wypadli uczniowie zachodniopomorskich szkół muzycznych.

Ideą tej olimpiady jest rozbudzanie w młodzieży entuzjazmu i pasji wspólnego muzykowania, wymiana i zdobywanie nowych doświadczeń, a także upowszechnianie muzyki kameralnej wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i innych melomanów. Zespoły oceniało jury w składzie: prof. Bartosz Bryła - przewodniczący, dr Karina Gidaszewska, dr Urszula Szyryńska i mgr Maciej Strycharczyk.

W Grupie I A złoty medal i nagrodę specjalną otrzymał kwartet fortepianowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, w składzie: Blanka Kojalewicz - fortepian, Aleksandra Kopeć - skrzypce, Malwina Pękalska - wiolonczela, Mateusz Strycharczyk - skrzypce. Nagrodzony też został duecik fortepianowy (Szymon Grygier, Wiktoria Sterczak) z tej szkoły. 

 W Grupie I B wyróżnienia otrzymały duety fortepianowe (Ewa Wiaczkis, Filip Przyjemski oraz  Zofia Kozłowska, Lena Pomorska) z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. Leonarda Piwoniego w Szczecinie. Natomiast III miejsce zajęło akordeonowe Duo Espresso (Filip Niczyporuk, Kacper Niczyporuk) z PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Na II miejscu uplasował się kwartet fletowy (Karolina Woźniak, Helena Korniluk, Aniela Dec, Kamila Hajduk) z PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie i Duo Aulos (Zofia Brończyk, Lena Dubiel) z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. 

W Grupie II wyróżniono duet fortepianowy (Maksym Komaniecki, Filip Wilkowski) i Vocal Summit (Łukasz Martin - fortepian jazzowy - oraz Pola Szymczak, Karolina Kułaga,  Katarzyna Druciarek i Patryk Kaźmierczak - śpiew jazzowy) z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Na III miejscu uplasowało się akordeonowe Cinamon Duo (Wiktoria Wasiak, Kamil Borsuk) z ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Z kolei kwartet dęty (Joanna Klej - flet, Paulina Sochaj- obój, Mateusz Dawidowski - klarnet, Grzegorz Majcher - fagot) z ZPSM im.Grażyny Bacewicz w Koszalinie i Szczecin Young Percussion - Trio (Wiktoria Kościańska, Michał Kram, Dawid Modzelewski) z ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie zajęły II miejsce. Na I miejscu znalazły się: zespół akordeonowy (Aleksander Knop, Dawid Węsierski, Izaak Wojciuszkiewicz, Roman Podlasiński, Michał Jaskuła, Aleksander Sowiński) z PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

(łs)

Fot. archiwum

Na zdjęciu: Kwartet fortepianowy (Aleksandra Kopeć - skrzypce, Mateusz Strycharczyk - skrzypce, Malwina Pękalska - wiolonczela, Blanka Kojalewicz - fortepian), który zwyciężył w konkursie oraz otrzymał nagrody specjalne od marszałka Olgierda Geblewicza i senatora RP Grzegorza Napieralskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA