niedziela, 24 stycznia 2021r.

Strach ma tylko wielkie oczy. Premiera książki szczecinianki

Data publikacji: 2020-12-04 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-04 17:32
Strach ma tylko wielkie oczy. Premiera książki szczecinianki
Fot. Wydawnictwo KAdruk  

Premiera książki pt. „Piotruś Nieustraszony”, napisanej i zilustrowanej przez szczeciniankę – Aleksandrę Szwajdę, odbędzie się w sobotę w księgarni „FiKa” (al. Papieża Jana Pawła II 8) – w godz. 11–15. Można zatem spotkać się z autorką, zdobyć autograf i porozmawiać o nowej opowieści. Głównym bohaterem, z którym dziecko może się utożsamiać, jest Piotruś, który otoczony miłością i zrozumieniem kolejno przezwycięża swoje lęki i zdobywa tytuł Nieustraszonego!

„Piotruś Nieustraszony” to książka, która pokazuje, że strach ma tylko wielkie oczy i tak naprawdę nie ma się czego bać. Rodzicom zatem wskazuje drogę postępowania w walce z „potworami” ich pociech, a dzieciom pomaga przezwyciężyć nocne lęki. Nastrojowe ilustracje wraz z merytorycznymi poradami pozwolą przejść przez proces oswajania strachu. Do książki dołączona jest latarka ze światłem UV, by poskramianie strachów stało się formą zabawy i intrygującej przygody.

Aleksandra Szwajda jest absolwentką grafiki projektowej w Akademii Sztuki. W czerwcu obroniła dyplom. Wspomniana książka pt. "Piotruś Nieustraszony" powstała w ramach licencjackiej pracy dyplomowej w Katedrze Grafiki Projektowej na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuki w Szczecinie. Promotor dr hab. Justyna Machnicka, prof. AS.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ