niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Stenka, Dereszowska, jazz

Stenka, Dereszowska, jazz [GALERIA]

Stenka, Dereszowska, jazz
Data publikacji: 2018-03-02 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Wywietleń: 1782 316586

W sobotę (3 marca) aktorki – Danuta Stenka, Anna Dereszowska i Katarzyna Warnke - oraz pianista Darius Brubeck wystąpią w szczecińskiej filharmonii - o godz. 20. Będzie to: „Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie”.

- Zostałam sprytnie namówiona do udziału w koncercie, choć moim zdaniem nie nadaję się do tego. Ale górę wzięło u mnie ciekawskie zwierzątko, które chciałoby zobaczyć, jak to jest - żartowała Danuta Stenka na piątkowej (2 marca) konferencji prasowej w hotelu „Dana. - Mój strach jest zatem równie wielki jak ciekawość. Cieszę się z naszego spotkania na scenie, niezależnie od tego cokolwiek się stanie i czy pociągnę imprezę w dół. Cieszę się również z tego, że objawił się w moim życiu wspaniały nauczyciel śpiewu - Agnieszka Wilczyńska. Zresztą, do Szczecina za każdym razem wracam, jak do domu. Kiedy już wjeżdżam do miasta i widzę Bramę Portową, Bramę Królewską, mój teatr (Teatr Współczesny, w którym przed laty grała aktorka - przyp. red.) i park, to czuję ogromną radość.

Ze Szczecina pochodzi wokalistka jazzowa Agnieszka Wilczyńska:

- Bardzo się cieszę, że zostałam zaproszona na Szczecin Jazz - mówiła artystka. W ubiegłym roku występowała na „Gali polskiego jazzu" z trio Andrzeja Jagodzińskiego, Henrykiem Miśkiewiczem i kwartetem smyczkowym ze Szczecina. - Znamy się z Sylwkiem Ostrowskim (dyrektorem festiwalu Szczecin Jazz) od szkoły muzycznej, zatem to ponad 25 lat. Obserwuję jego działania na polu jazzowym. Udało mu się przysporzyć coraz większej popularności Szczecinowi, z czego ja się ogromnie cieszę. Podziwiam jego zapał i determinację w działaniu. Dzięki niemu znakomite nazwiska ze świata jazzu, ale nie tylko, pojawiają się w Szczecinie.

Jak zdradził na konferencji S. Ostrowski, w pierwszej części koncertu wystąpią m.in. D. Stenka, A. Dereszowska i K. Warnke. W przerwie w foyer filharmonii będzie można z nimi zrobić sobie zdjęcie albo wziąć autograf. W drugiej części zagra Darius Brubeck z zespołem.

W niedzielę Agnieszka Wilczyńska, laureatka Fryderyka 2016 (za płytę „Tutaj mieszkam” na której znajdują się piosenki z tekstami W. Młynarskiego), zaśpiewa podczas koncertu „Jazz na niedzielę” w kościele Dominikanów.

- To dla mnie nowa sytuacja, bo będę grała z muzykami, z których dotąd nie występowałam, poza Szymonem Orłowskim. To dla mnie przygoda i ciekawość, jaka ważna jest w zawodzie artystycznym - mówiła A. Wilczyńska. - To będzie dla mnie czerpanie przyjemności z nowych doznań.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

Stenka, Dereszowska, jazz Stenka, Dereszowska, jazz Stenka, Dereszowska, jazz Stenka, Dereszowska, jazz Stenka, Dereszowska, jazz Stenka, Dereszowska, jazz Stenka, Dereszowska, jazz Stenka, Dereszowska, jazz

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie