piątek, 04 grudnia 2020r.

Stenka, Dereszowska, jazz [GALERIA]

Data publikacji: 2018-03-02 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Stenka, Dereszowska, jazz
 

W sobotę (3 marca) aktorki – Danuta Stenka, Anna Dereszowska i Katarzyna Warnke - oraz pianista Darius Brubeck wystąpią w szczecińskiej filharmonii - o godz. 20. Będzie to: „Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie”.

- Zostałam sprytnie namówiona do udziału w koncercie, choć moim zdaniem nie nadaję się do tego. Ale górę wzięło u mnie ciekawskie zwierzątko, które chciałoby zobaczyć, jak to jest - żartowała Danuta Stenka na piątkowej (2 marca) konferencji prasowej w hotelu „Dana. - Mój strach jest zatem równie wielki jak ciekawość. Cieszę się z naszego spotkania na scenie, niezależnie od tego cokolwiek się stanie i czy pociągnę imprezę w dół. Cieszę się również z tego, że objawił się w moim życiu wspaniały nauczyciel śpiewu - Agnieszka Wilczyńska. Zresztą, do Szczecina za każdym razem wracam, jak do domu. Kiedy już wjeżdżam do miasta i widzę Bramę Portową, Bramę Królewską, mój teatr (Teatr Współczesny, w którym przed laty grała aktorka - przyp. red.) i park, to czuję ogromną radość.

Ze Szczecina pochodzi wokalistka jazzowa Agnieszka Wilczyńska:

- Bardzo się cieszę, że zostałam zaproszona na Szczecin Jazz - mówiła artystka. W ubiegłym roku występowała na „Gali polskiego jazzu" z trio Andrzeja Jagodzińskiego, Henrykiem Miśkiewiczem i kwartetem smyczkowym ze Szczecina. - Znamy się z Sylwkiem Ostrowskim (dyrektorem festiwalu Szczecin Jazz) od szkoły muzycznej, zatem to ponad 25 lat. Obserwuję jego działania na polu jazzowym. Udało mu się przysporzyć coraz większej popularności Szczecinowi, z czego ja się ogromnie cieszę. Podziwiam jego zapał i determinację w działaniu. Dzięki niemu znakomite nazwiska ze świata jazzu, ale nie tylko, pojawiają się w Szczecinie.

Jak zdradził na konferencji S. Ostrowski, w pierwszej części koncertu wystąpią m.in. D. Stenka, A. Dereszowska i K. Warnke. W przerwie w foyer filharmonii będzie można z nimi zrobić sobie zdjęcie albo wziąć autograf. W drugiej części zagra Darius Brubeck z zespołem.

W niedzielę Agnieszka Wilczyńska, laureatka Fryderyka 2016 (za płytę „Tutaj mieszkam” na której znajdują się piosenki z tekstami W. Młynarskiego), zaśpiewa podczas koncertu „Jazz na niedzielę” w kościele Dominikanów.

- To dla mnie nowa sytuacja, bo będę grała z muzykami, z których dotąd nie występowałam, poza Szymonem Orłowskim. To dla mnie przygoda i ciekawość, jaka ważna jest w zawodzie artystycznym - mówiła A. Wilczyńska. - To będzie dla mnie czerpanie przyjemności z nowych doznań.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ