Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem w Zamku Książąt Pomorskich

Data publikacji: 12 czerwca 2024 r. 23:12
Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024 r. 23:12
Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem w Zamku Książąt Pomorskich
Spotkanie z autorem już w czwartek.  

Gościem Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie Grzegorz Piątek, autor poczytnych i nagradzanych książek, laureat wielu prestiżowych nagród.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 czerwca o godzinie 18, w Sali Anny Jagiellonki. Pretekstem do spotkania będzie premiera najnowszej książki Piątka zatytułowanej „Starzyński. Prezydent z pomnika”.

Grzegorz Piątek, laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Paszportów Polityki, jest autorem popularnych i cenionych książek. Jego wcześniejsze dzieła, takie jak „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944–1949” oraz „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920–1939”, zdobyły uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków, przynosząc autorowi między innymi Nagrodę Literacką Gdynia oraz Nike Publiczności.

Nowa książka Piątka, „Starzyński. Prezydent z pomnika”, to zmienione i rozszerzone wydanie jego wcześniejszej biografii Stefana Starzyńskiego. Autor, pracując nad nową wersją, zgłębił nieznane dotąd źródła i odkrył nowe fakty, które pozwoliły mu na jeszcze głębsze i bardziej kompleksowe przedstawienie tej wybitnej postaci. (K)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA