środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Śpiew i morskość [GALERIA]

Śpiew i morskość [GALERIA]

Śpiew i morskość [GALERIA]
Data publikacji: 2016-11-11 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1693 170521

„Hymn do Bałtyku” wybrzmiał 11 listopada w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” w Szczecinie. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości śpiewano pieśni patriotyczne i przypomniano, jak powstawała Polska morska. Wystąpiły też chóry z Katalonii i Islandii.

Drugi rok z rzędu w CKE „Stara Rzeźnia” Narodowe Święto Niepodległości obchodzono w morskim klimacie. „Hymn do Bałtyku” wraz z publicznością zaśpiewała Ewa Wołoszyn. Nie zabrakło też innych pieśni patriotycznych.

- Kiedy nastała wolna Polska, w Pucku powstała polska marynarka i polskie lotnictwo - przypomniała Mira Urbaniak, żeglarka i dziennikarka. - Zaczęliśmy budować Polskę morską.

Kto przyszedł do „Starej Rzeźni”, mógł sobie zrobić zdjęcie z marszałkiem Józefem Piłsudskim. W rolę tę wcielił się Paweł Gorczyński z Opery na Zamku, a pomogła Adriana Pawłaszek, charakteryzatorka z tejże instytucji.

Niespodzianką były występy dwóch zagranicznych chórów. Śpiewali radośni, pełni entuzjazmu, młodzi ludzie z ART-gentum Vocal Ensemble (z Barcelony) oraz z Vox Populi (z Reykjaviku).

- Są w Szczecinie od niedzieli, dzięki unijnemu programowi Erasmus Plus - wyjaśniła Iwona Wiśniewska-Salamon, dyrygent Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i prezes Fundacji „Morze Kultury”. - Uczymy się swoich kultur, potraw, koncertujemy.

Po południu zespoły wystąpiły też w Domu Kultury „Słowianin” na koncercie z okazji jubileuszu Chóru Kameralnego ZUT-u. W sobotę (12 listopada) mają śpiewać w szczecińskiej katedrze po mszy św. o godz. 18.

Tekst i fot. (ek)

Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA] Śpiew i morskość [GALERIA]

Komentarze

obserwator
Dzień dobry, Jak widać na zdjęciach tłumy ludzi, wielkie zainteresowanie imprezą.TŁOK NIESAMOWITY.Standardowo Stara Rzeżnia wybiła się ponad przeciętność na szczecińskiej mapie imprez z okazji Dnia Niepodległości. To jest naprawdę wielkie szczęscie dla szczecinian mieć takie centrum kultury. Mam nadzieję ,że w roku 2017 ten dom kultury dostanie nagrodę kulturalną PrezYdenta Miasta Szczecina.
2016-11-12 07:29:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy