Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Spędź lato z orkiestrą na koncertach! Wejściówki od poniedziałku

Data publikacji: 2020-06-22 08:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-22 08:18
Spędź lato z orkiestrą na koncertach! Wejściówki od poniedziałku
 

Początek lata dla szczecińskiej orkiestry Baltic Neopolis Orchestra przyniesie nowe otwarcie sezonu muzycznego. Zapowiadany jest wielki powrót międzynarodowego festiwalu muzycznego Szczecin Classic, po długim czasie niepewności, związanej z epidemią - tegoroczna edycja Baltic Neopolis Festival. Otwarcie tej drugiej imprezy już 26 bm. - koncertem w Galerii Kaskada o godz. 19. Wcześniej, bo od poniedziałku (22 czerwca) można odbierać darmowe wejściówki na niektóre z koncertów festiwalu Szczecin Classic.

Na 29 czerwca planowane jest rozpoczęcie festiwalu Szczecin Classic - w Posejdon Center w Szczecinie.

- Festiwal Szczecin Classic na muzycznej osi czasu można umiejscowić pomiędzy popularyzacją a prezentacją najcenniejszych zjawisk i wartości charakterystycznych dla muzyki klasycznej. To próba dotarcia do jak najszerszej publiczności - informuje Katarzyna Lament, dyrektor biura koncertowego Baltic Neopolis Orchestra. - Formuła edukacyjna dotknie bezpośrednio także kursantów Szczecin Classic Academy, którzy występując u boku swoich profesorów, zdecydują się na sprawdzenie własnych umiejętności, których wydźwięku będziemy mieli okazję doświadczać podczas koncertów. Podczas koncertu finałowego świętować będziemy 250. urodziny wielkiego kompozytora - Ludwiga van Beethovena. Większość koncertów obejrzeć można będzie w sieci. Przygotowane są także wejściówki dla niewielkiej grupy szczęśliwców, którzy będą mogli oglądać koncerty na żywo. Poza koncertami, czeka nas codzienna gimnastyka z klasyką w parku nieopodal Technoparku Pomerania, pokazy filmowe czy nauka tańca, a także celebrowanie urodzin Szczecina.

Poza wspomnianym koncertem, inaugurującym festiwal (tylko na zaproszenia), kolejne odbędą się w Szczecinie: 30 czerwca (obowiązują wejściówki) i 2 lipca w Technoparku Pomerania (obowiązują wejściówki), 3 lipca w Ogrodzie Różanym (wejście na koncert bez zaproszeń, ograniczona ilość osób), 4 lipca w Trafostacji Sztuki (obowiązują wejściówki) i 5 lipca w Kościele św. Jana Ewangelisty (obowiązują bilety do nabycia na: bilety.fm).

Darmowe wejściówki na koncert będą do odebrania w budynku Szczecińskiego Inkubatora Kultury - od 22 do 26 czerwca w godz. 10 - 16. Wspomniana "Gimnastyka z Klasyką" odbędzie się: 29 czerwca (godz. 12.15 - 12.45) oraz (w kolejne dni od 12.30 do 13) - 30 czerwca i 1, 2 i 3 lipca.

Uwaga! W związku z wybuchem epidemii i jej następstwami Baltic Neopolis Orchestra przygotowała zasady bezpiecznego udziału w organizowanych przez siebie koncertach.

- Biorący udział w koncertach proszeni będą o użytkowanie masek, dezynfekcję rąk oraz stosowanie się do zaleceń obsługi, np. poruszania się wyznaczonymi szlakami, zachowywanie odstępów, czy dezynfekcję rąk. Uczestnikom wydarzeń mierzona będzie także temperatura. Przybycie na ostatnią chwilę na wydarzenie, także nie będzie możliwe. Wymagane będzie stawienie się pół godziny przed czasem. - informuje Katarzyna Lament.

(MON)
Fot. Aleksandra Kubiak

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA