piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Śnieżka i popkultura

Śnieżka i popkultura

Śnieżka i popkultura
Data publikacji: 2016-05-26 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1318 135253

Siedmiu krasnoludków o usposobieniu hipisów (a nawet krasnalka z brodą!) mieszkających w aucie z recyklingu, muzyka rap oraz kostiumy inspirowane magazynami mody - oto, co zobaczy widz w nowym spektaklu szczecińskiej „Pleciugi": „Nie dość blada królewna". Ale najważniejsze jest przesłanie tej inscenizacji opowiadania z tomu „Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Otóż dzięki wykorzystaniu schematów znanych baśni oraz nawiązaniu do elementów popkultury 
i kultury masowej, historia królewny Mirandy (w tej roli - Paulina Lenart, pierwsza po lewej) jest zaproszeniem do rozmowy o sztucznych wzorcach urody i zachowania, które narzuca nam dzisiejszy świat. Autorka scenariusza nazywa nawet swoją bohaterkę współczesną wersją Królewny Śnieżki...

W teatrze właśnie trwają ostatnie przygotowania do sobotniej premiery sztuki. ©℗

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”