Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

"Siwy dym", czyli hip - hopowy jam session na Łące Kany

Data publikacji: 2022-06-19 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-20 22:00
"Siwy dym", czyli hip - hopowy jam session na Łące Kany
Fot. Ośrodek Teatralny Kana  

Marek Kazana, José Manuel Albán Juárez, Robert Jarzębski oraz Łona i Webber to tylko niektórzy artyści, którzy w niedzielę (19 czerwca) wystąpią podczas hip-hopowego jam session na szczecińskiej Łące Kany. To muzyczne spotkanie będzie upamiętnieniem osoby Piotra "Siwego" Pakuły (1955 - 2021), współzałożyciela Stowarzyszenia Teatru Kana, twórcy i wieloletniego lidera Ośrodka Monaru w Babigoszczy, a także znakomitego jazzowego saksofonisty, który grał w kwintecie wspomnianego Marka Kazany. Impreza odbędzie się pn. "Siwy dym" - początek o godz. 17, a część muzyczna rozpocznie się godzinę później. Wstęp wolny.

- W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych „Siwy” w leczeniu uzależnień sięgał po kojarzony wówczas często z narkotykami jazz, a od 2003 roku pojawił się w ośrodku hip-hop, muzyka wśród terapeutów uważana jednoznacznie za "toksyczną” - tak o pracy Piotra Pakuły mówi Adam "Łona" Zieliński, który współpracował z nim przez wiele lat. - W latach 2003-2017 odbywały się w Ośrodku Monar w Babigoszczy regularne hip-hopowe warsztaty, a Siwy do wspólnych działań zapraszał najciekawszych twórców rapu, graffiti i break-dance’u. Spotkania były dalekie od powtarzalności - i dla ich uczestników, i dla prowadzących zawsze była to podróż do twórczej wolności i sięganie po nowe środki ekspresji, często eksperymentalne. Stąd zresztą ich nazwa: „Ćpanie sztuki”.

Właśnie Łona wspólnie z Kaną zaprosił szereg artystów, by w formule klasycznego hip-hopowego jam session opowiedzieć o świecie zbudowanym przez Siwego i dzięki niemu. Na scenie pojawią się m. in.: Bisz, Oer, Mefo, Venka, DJ Twister, Marek Kazana, José Manuel Albán Juárez, Robert Jarzębski, Łona i Webber, 21NADOBE; KeeZoo, McAdams. Za jam graffiti odpowiedzialny będzie Maciej KREDA Jurkiewicz, a nad akustyką całości czuwać będzie Maciej Cybulski. Wydarzenie wzbogaci przygotowana przez Adama Barwińskiego, w Piwnicy Kany, projekcja filmów, teledysków i relacji z wydarzeń, warsztatów teatralnych i muzycznych, które postały w ramach babigoskiej art-terapii.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Edmund
2022-06-20 21:02:26
Nikt nie wzywa do j***ania innych ludzi,tylko ldeologii
Marian
2022-06-19 12:25:30
Wzywanie kogolwiek do j***ania innych ludzi też powinno być uważane za toksyczne

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA