Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Sierpniowe Przełomy w Szczecinie i w Policach. Jak zawsze zabrzmią "Mury" Kaczmarskiego

Data publikacji: 2021-08-26 09:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-26 09:14
Sierpniowe Przełomy  w Szczecinie i w Policach. Jak zawsze zabrzmią "Mury" Kaczmarskiego
Fot. Opera na Zamku  

Coroczny koncert pt. Sierpniowe Przełomy, odbędzie się dwukrotnie: w piątek (27 sierpnia) na Skwerze im. Jana Pawła II w Policach i w niedzielę (29 sierpnia)na placu Solidarności, na dachu Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Początek każdego z występów o godz. 20.

"Pamiętając jeszcze niezwykłą atmosferę i bardzo ciepłe przyjęcie przez tłumnie zgromadzoną publiczność w roku ubiegłym, Orkiestra Opery na Zamku znów będzie miała zaszczyt zagrać dla uczestników Sierpnia ’80, wszystkich szczecinian i mieszkańców Polic. Zapraszamy w nastrojową podróż przez świat muzyki z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii" - informują organizatorzy.

W programie koncertu znajdą się, jak co roku, kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli kina. Zabrzmią m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu Romana Polańskiego - „Dziewiąte wrota”, autorstwa Wojciecha Kilara oraz muzyka z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znajdą się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie „Sen o Victorii” grupy Dżem.

Podczas wydarzeń wystąpią: solistka Opery na Zamku Ewa Olszewska i Janusz Kruciński - występujący na scenach teatrów muzycznych w Chorzowie, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie wykreował wiele głównych ról w tytułach należących do ścisłego kanonu światowego musicalu. Orkiestra Opery na Zamku zagra pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Uwaga! Oba wydarzenia są bezpłatne, ale na to polickie obowiązują wejściówki (ich liczba jest ograniczona), które można otrzymać w recepcji tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Siedleckiej 1A.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

„Mury”
2021-08-28 09:44:06
runą, runą i PO_stawi się nowy płot z drutu kolczastego (NATO) na dwa i pół metra wysoki, 150 kilometrów długi, aby chcący demokracji nie mogli przeskoczyć jak "Leszek".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ