wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności

„Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności [GALERIA]

„Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności
Data publikacji: 2018-09-02 07:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1844 348808

W sobotę wieczorem, na dachu Centrum Dialogu Przełomy, po raz trzeci szczecinianie mogli usłyszeć znane i lubiane kompozycje filmowe. "Sierpniowe Przełomy" to koncert, który oddaje hołd uczestnikom sierpniowych strajków. 

Koncert rozpoczął się utworem Włodzimierza Korcza z polskiego serialu kryminalnego "07 zgłoś się". Imprezę poprowadził krytyk filmowy Tomasz Raczek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się marszałek województwa Olgierd Geblewicz, kandydat na urząd prezydenta Sławomir Nitras oraz poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusz Rosati. Nie zabrakło również liderów sierpniowych strajków: Andrzeja Milczanowskiego oraz Edwarda Radziewicza. 

 

Tradycyjnie w programie znalazły się „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem, które wykonał Mariusz Ostrowski z orkiestrą opery. Podczas tegorocznej edycji szczecinianie usłyszeli również „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znanej z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena

Publiczność dopisała - prawie cały dach Centrum Dialogu Przełomy był zapełniony. Wśród niej znaleźli się również działacze Komitetu Obrony Demokracji. Podczas przemawiania liderów strajków, działacze trzymali kartki z napisem "KONSTYTUCJA".

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest marszałek województwa zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

KaNa

Fot. Dariusz Gorajski

Film: Opera na Zamku

„Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności „Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności

Komentarze

@super @gigi
Kurier nie jest ponad podziałami, Kurier również nie był zobowiązany napisać, że Nitras i Rosati byli wśród zaproszonych gości? A może ta wiadomość została podana właśnie po to, żeby czytelnicy zdali sobie sprawę, że to nie tylko hołd oddany uczestnikom strajków, ale właśnie "partyjna" impreza? Czy w tym tekście jest napisane jakieś zdanie, które wskazywałoby na to, że Kurier może być za nimi? Nie dopowiadajcie sobie, błagam.
2018-09-02 16:02:35
Super
Kurier ponad podziałami.
2018-09-02 14:57:18
gigi
O, to partyjna impreza była, że "Kurier" był zobowiązany napisać, że Nitras i Rosati byli wśród zaproszonych gości?!
2018-09-02 13:49:30
fan
A powinni trzymać kartki z napisem PROSTYTUCJA.
2018-09-02 11:23:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie