Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

„Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności [GALERIA]

Data publikacji: 2018-09-02 07:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
„Sierpniowe Przełomy” na placu Solidarności
Fot. Dariusz Gorajski  

W sobotę wieczorem, na dachu Centrum Dialogu Przełomy, po raz trzeci szczecinianie mogli usłyszeć znane i lubiane kompozycje filmowe. "Sierpniowe Przełomy" to koncert, który oddaje hołd uczestnikom sierpniowych strajków. 

Koncert rozpoczął się utworem Włodzimierza Korcza z polskiego serialu kryminalnego "07 zgłoś się". Imprezę poprowadził krytyk filmowy Tomasz Raczek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się marszałek województwa Olgierd Geblewicz, kandydat na urząd prezydenta Sławomir Nitras oraz poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusz Rosati. Nie zabrakło również liderów sierpniowych strajków: Andrzeja Milczanowskiego oraz Edwarda Radziewicza. 

 

Tradycyjnie w programie znalazły się „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem, które wykonał Mariusz Ostrowski z orkiestrą opery. Podczas tegorocznej edycji szczecinianie usłyszeli również „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znanej z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena

Publiczność dopisała - prawie cały dach Centrum Dialogu Przełomy był zapełniony. Wśród niej znaleźli się również działacze Komitetu Obrony Demokracji. Podczas przemawiania liderów strajków, działacze trzymali kartki z napisem "KONSTYTUCJA".

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest marszałek województwa zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

KaNa

Fot. Dariusz Gorajski

Film: Opera na Zamku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@super @gigi
2018-09-02 16:02:35
Kurier nie jest ponad podziałami, Kurier również nie był zobowiązany napisać, że Nitras i Rosati byli wśród zaproszonych gości? A może ta wiadomość została podana właśnie po to, żeby czytelnicy zdali sobie sprawę, że to nie tylko hołd oddany uczestnikom strajków, ale właśnie "partyjna" impreza? Czy w tym tekście jest napisane jakieś zdanie, które wskazywałoby na to, że Kurier może być za nimi? Nie dopowiadajcie sobie, błagam.
Super
2018-09-02 14:57:18
Kurier ponad podziałami.
gigi
2018-09-02 13:49:30
O, to partyjna impreza była, że "Kurier" był zobowiązany napisać, że Nitras i Rosati byli wśród zaproszonych gości?!
fan
2018-09-02 11:23:26
A powinni trzymać kartki z napisem PROSTYTUCJA.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ