czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać

Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać

Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać
Data publikacji: 2020-02-14 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-23 02:37
Wywietleń: 1559 443055

Od kilku tygodni w Szczecinie kręcony jest serial dla stacji HBO - "Odwilż". Do dzisiaj stacja nie zdradziła szczegółów produkcji (poza nazwiskiem reżysera), na plan zdjęciowy nie byli też wpuszczani dziennikarze, a aktorzy i statyści musieli podpisać zobowiązanie, iż nie ujawnią żadnych informacji dotyczących fabuły czy miejsc, w których pojawiła się ekipa serialowa. Z tzw. przecieków internetowych wiadomo jedynie, że już kręcono sceny m.in. w filharmonii, nad Odrą czy w parku Andersa.

W piątek (14 lutego) na swoim profilu facebookowym stacja HBO Polska ujawniła nieco szczegółów, w tym nazwisko aktorki odtwarzającej główną postać. Oto co możemy tu przeczytać: "Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu. Tak zarysowuje się fabuła serialu Odwilż, nowej, realizowanej w Polsce produkcji HBO Europe w reżyserii Xawerego Żuławskiego według scenariusza autorstwa Marty Szymanek. W roli głównej Katarzyna Wajda".

Wspomniana aktorka grała w wielu serialach, m.in. w "Na Wspólnej", a także w filmach, np. dziewczynę Magika w "Jestem Bogiem", a ostatnio w opowieści o znakomitym pianiście jazzowym - "Ikar. Legenda Mietka Kosza".

W serialu "Odwilż" występuje wielu artystów szczecińskich, m.in. aktorów tutejszych -Teatru Współczesnego: Arkadiusz Buszko, Konrad Pawicki, Konrad Beta, Joanna Matuszak, Adam Kuzycz - Berezowski oraz Teatru Polskiego - Adam Dzieciniak i Dariusz Majchrzak.

Zdjęcia do serialu HBO będą kręcone w Szczecinie do maja. Jeszcze nie wiadomo, kiedy opowieść ta zostanie wyemitowana w telewizji i na platformie HBO GO.

(MON)

Fot. HBO Polska 

Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać

Komentarze

dexter
SZKODA ,ŻE BRAK INFORMACJI NA JAKIEJ , A PRZEDE WSZYSTKIM CZYJEGO AUTORSTWA , KSIĄŻKI POWSTAJE SERIAL.
2020-02-17 10:06:24
Robert
@Robert Po pierwsze to nie jest serial o Szczecinie a z akcją umieszczoną w Szczecinie Po drugie: skoro akcja w Szczecinie, serial kręcony tutaj od stycznia do kwietnia to spokojnie napewno nie zabraknie kadrów Szczecina. A jeśli idzie o ironizowanie na temat dzielnic północnych etc. To przecież wszystko wiemy - jak tam wygląda i jak to wszystko jest zaniedbane. Tylko napisz kto i jak ma to wszystko zmienić. To byłaby gigantyczna rewitalizacja na którą nawet nie wiem czy Warszawę w tej chwili byłoby stać...Kto i za co miałby na przykład przerobić komunalne mieszkania z lokatorami zalegającymi z czynszem itd. To nie są zadania na środki publiczne miasta takiego jak Szczecin. Jeśli idzie o komunikację publiczną to często korzystam i uważam, że jest ona w Szczecinie na przyzwoitym poziomie. Byłaby lepsza gdyby nie blokował jej na każdym korku rozbuchany do niemożliwości transport prywatny - te wszystkie "czołgi" wożące powietrze gdyż siedzi w nich zwykle jedna osoba, czyli kierowca.
2020-02-15 09:27:46
Robert
Północne dzielnice mogą zagrać Bronx bez żadnych wyburzeń-statystów nie trzeba nawet sami naturalni lokalsi ;-), nie trzeba nic tam zmieniac a torowisko od Gocławia do Kolumba jako żywa historia lata 20-30 ,wstawic stare czerwone tramwaje z drewnianą podłogą i bydzie kino lepsze od Bollywód.Może też być serial grozy pt. "Szczecińska masakra wózkiem elektrycznym -kryptonin "B" w akcji " akcja serialu dzieje się w autobusach i tramwajach miejskich ,na przystankach ,przed autobusami,czasem w radzie miasta ,to byłby hit światowy.A poważnie super że taka inicjatywa tylko ile tam Szczecina będzie w kadrach
2020-02-14 21:34:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie