sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać

Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać

Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać
Data publikacji: 2020-02-14 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-23 02:37
Wywietleń: 1240 443055

Od kilku tygodni w Szczecinie kręcony jest serial dla stacji HBO - "Odwilż". Do dzisiaj stacja nie zdradziła szczegółów produkcji (poza nazwiskiem reżysera), na plan zdjęciowy nie byli też wpuszczani dziennikarze, a aktorzy i statyści musieli podpisać zobowiązanie, iż nie ujawnią żadnych informacji dotyczących fabuły czy miejsc, w których pojawiła się ekipa serialowa. Z tzw. przecieków internetowych wiadomo jedynie, że już kręcono sceny m.in. w filharmonii, nad Odrą czy w parku Andersa.

W piątek (14 lutego) na swoim profilu facebookowym stacja HBO Polska ujawniła nieco szczegółów, w tym nazwisko aktorki odtwarzającej główną postać. Oto co możemy tu przeczytać: "Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu. Tak zarysowuje się fabuła serialu Odwilż, nowej, realizowanej w Polsce produkcji HBO Europe w reżyserii Xawerego Żuławskiego według scenariusza autorstwa Marty Szymanek. W roli głównej Katarzyna Wajda".

Wspomniana aktorka grała w wielu serialach, m.in. w "Na Wspólnej", a także w filmach, np. dziewczynę Magika w "Jestem Bogiem", a ostatnio w opowieści o znakomitym pianiście jazzowym - "Ikar. Legenda Mietka Kosza".

W serialu "Odwilż" występuje wielu artystów szczecińskich, m.in. aktorów tutejszych -Teatru Współczesnego: Arkadiusz Buszko, Konrad Pawicki, Konrad Beta, Joanna Matuszak, Adam Kuzycz - Berezowski oraz Teatru Polskiego - Adam Dzieciniak i Dariusz Majchrzak.

Zdjęcia do serialu HBO będą kręcone w Szczecinie do maja. Jeszcze nie wiadomo, kiedy opowieść ta zostanie wyemitowana w telewizji i na platformie HBO GO.

(MON)

Fot. HBO Polska 

Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać Serial jest kręcony w Szczecinie. Wiemy, kto zagra główną postać

Komentarze

dexter
SZKODA ,ŻE BRAK INFORMACJI NA JAKIEJ , A PRZEDE WSZYSTKIM CZYJEGO AUTORSTWA , KSIĄŻKI POWSTAJE SERIAL.
2020-02-17 10:06:24
Robert
@Robert Po pierwsze to nie jest serial o Szczecinie a z akcją umieszczoną w Szczecinie Po drugie: skoro akcja w Szczecinie, serial kręcony tutaj od stycznia do kwietnia to spokojnie napewno nie zabraknie kadrów Szczecina. A jeśli idzie o ironizowanie na temat dzielnic północnych etc. To przecież wszystko wiemy - jak tam wygląda i jak to wszystko jest zaniedbane. Tylko napisz kto i jak ma to wszystko zmienić. To byłaby gigantyczna rewitalizacja na którą nawet nie wiem czy Warszawę w tej chwili byłoby stać...Kto i za co miałby na przykład przerobić komunalne mieszkania z lokatorami zalegającymi z czynszem itd. To nie są zadania na środki publiczne miasta takiego jak Szczecin. Jeśli idzie o komunikację publiczną to często korzystam i uważam, że jest ona w Szczecinie na przyzwoitym poziomie. Byłaby lepsza gdyby nie blokował jej na każdym korku rozbuchany do niemożliwości transport prywatny - te wszystkie "czołgi" wożące powietrze gdyż siedzi w nich zwykle jedna osoba, czyli kierowca.
2020-02-15 09:27:46
Robert
Północne dzielnice mogą zagrać Bronx bez żadnych wyburzeń-statystów nie trzeba nawet sami naturalni lokalsi ;-), nie trzeba nic tam zmieniac a torowisko od Gocławia do Kolumba jako żywa historia lata 20-30 ,wstawic stare czerwone tramwaje z drewnianą podłogą i bydzie kino lepsze od Bollywód.Może też być serial grozy pt. "Szczecińska masakra wózkiem elektrycznym -kryptonin "B" w akcji " akcja serialu dzieje się w autobusach i tramwajach miejskich ,na przystankach ,przed autobusami,czasem w radzie miasta ,to byłby hit światowy.A poważnie super że taka inicjatywa tylko ile tam Szczecina będzie w kadrach
2020-02-14 21:34:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie