poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Kultura > Sen, literatura i wędrówka. Nowy „eleWator”

Sen, literatura i wędrówka. Nowy „eleWator”

Sen, literatura i wędrówka. Nowy „eleWator”
Data publikacji: 2019-03-28 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-29 09:25
Wywietleń: 555 381691

W czwartek o g. 19 w Domu Kultury "13 Muz" przy pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się promocja 27 numeru szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego "eleWator", pod tytułem „Sen”, połączona ze spotkaniem z Bartoszem Suwińskim oraz promocją jego tomu poetyckiego „Bura”. To kolejna edycja imprezy Czwartki Literackie „13 Muz”.

"EleWator" jest pismem, w którym oprócz najnowszej prozy i poezji uznanych i debiutujących autorów, mieszkających w Polsce oraz za granicą, znaleźć można teksty literackie przetłumaczone na język polski, szkice o literaturze i jej najwybitniejszych twórcach, a także eseje, felietony i recenzje. Kwartalnik jest miejscem dyskusji, polemik i platformą wymiany poglądów. W najnowszym numerze znajdziemy tekst m.in. Hanny Brakonieckiej, Jana Drzeżdżona, Rafała Skoniecznego i Marty Zelwan. „eleWator” ukazuje się dzięki wsparciu miasta Szczecin oraz Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania; dofinansowano go ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego

Gość specjalny czwartkowego wydarzenia, Bartosz Suwiński, to poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych. Mieszka i pracuje w Opolu. Poezję, prozę, szkice krytyczne i artykuły naukowe drukował m.in. w „Twórczości”, „Odrze”, „Toposie”, „Frazie” i wielu tomach pokonferencyjnych. O jego książce "Bura" Paweł Tański napisał tak: "Bartosz Suwiński nie ustaje w wędrówkach. Jest podróżnikiem zachłannym, ciekawym świata, zapatrzonym w niego zapalczywie, gorąco, ekstatycznie. To wędrowiec przez strony książek, ale przede wszystkim pasjonat chodzenia po lesie, po polach i łąkach, po ulicach miast i bezdrożach wsi oraz poza nimi. Z chodzenia bierze się myślenie i pisanie. Z chodzenia bierze się spokój. Z łazęgi bierze się refleksja, interpretacja, poznanie siebie".

Wydarzenie poprowadzi Damian Romaniak.

(as)

Komentarze

czytelnik
A nawet nagniot
2019-03-29 08:56:40
sceptyk
Litości, kolejny polonistyczny gniot!
2019-03-28 17:39:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie