Wtorek, 28 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Sen, literatura i wędrówka. Nowy „eleWator”

Data publikacji: 28 marca 2019 r. 09:48
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2019 r. 09:25
Sen, literatura i wędrówka. Nowy „eleWator”
 

W czwartek o g. 19 w Domu Kultury "13 Muz" przy pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się promocja 27 numeru szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego "eleWator", pod tytułem „Sen”, połączona ze spotkaniem z Bartoszem Suwińskim oraz promocją jego tomu poetyckiego „Bura”. To kolejna edycja imprezy Czwartki Literackie „13 Muz”.

"EleWator" jest pismem, w którym oprócz najnowszej prozy i poezji uznanych i debiutujących autorów, mieszkających w Polsce oraz za granicą, znaleźć można teksty literackie przetłumaczone na język polski, szkice o literaturze i jej najwybitniejszych twórcach, a także eseje, felietony i recenzje. Kwartalnik jest miejscem dyskusji, polemik i platformą wymiany poglądów. W najnowszym numerze znajdziemy tekst m.in. Hanny Brakonieckiej, Jana Drzeżdżona, Rafała Skoniecznego i Marty Zelwan. „eleWator” ukazuje się dzięki wsparciu miasta Szczecin oraz Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania; dofinansowano go ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego

Gość specjalny czwartkowego wydarzenia, Bartosz Suwiński, to poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych. Mieszka i pracuje w Opolu. Poezję, prozę, szkice krytyczne i artykuły naukowe drukował m.in. w „Twórczości”, „Odrze”, „Toposie”, „Frazie” i wielu tomach pokonferencyjnych. O jego książce "Bura" Paweł Tański napisał tak: "Bartosz Suwiński nie ustaje w wędrówkach. Jest podróżnikiem zachłannym, ciekawym świata, zapatrzonym w niego zapalczywie, gorąco, ekstatycznie. To wędrowiec przez strony książek, ale przede wszystkim pasjonat chodzenia po lesie, po polach i łąkach, po ulicach miast i bezdrożach wsi oraz poza nimi. Z chodzenia bierze się myślenie i pisanie. Z chodzenia bierze się spokój. Z łazęgi bierze się refleksja, interpretacja, poznanie siebie".

Wydarzenie poprowadzi Damian Romaniak.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik
2019-03-29 08:56:40
A nawet nagniot
sceptyk
2019-03-28 17:39:46
Litości, kolejny polonistyczny gniot!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA