piątek, 19 kwietnia 2019.
Strona główna > Kultura > Sekretarz Szymborskiej przyjedzie do Szczecina! Spotkanie w Fice

Sekretarz Szymborskiej przyjedzie do Szczecina! Spotkanie w Fice

Sekretarz Szymborskiej przyjedzie do Szczecina! Spotkanie w Fice
Data publikacji: 2019-04-13 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-16 10:05
Wywietleń: 335 385372

Michał Rusinek będzie gościem sobotniego (13 kwietnia) spotkania w szczecińskiej kluboksięgarni FiKa - o godz. 15, w ramach cyklu pt. „Czyta się!". Zapewne będzie mowa o jego najnowszych książkach, choćby „Niedorajda" (wkrótce premiera!) czy „Pypcie na języku".

Sam Rusinek tak o sobie napisał na swojej stronie internetowej: „Wykładam (literaturoznawstwo na UJ), przekładam (książki) i układam (wierszyki, piosenki, felietony). Urodziłem się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszkam – z rodziną. Byłem sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzę jej Fundację. Pracuję na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzę zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywam tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mi się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuję felietony o książkach, języku i podróżach. Od 2012 roku wchodzę w skład kapituły Alei Pisarzy przy Galerii Książki w Oświęcimiu. Także od 2012 roku zasiadam w kapitule konkursu „Społecznik Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Od 2015 roku jestem członkiem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk".

Uwaga! Jak informuje organizatorka spotkania, w związku z ograniczoną przestrzenią, obowiązują wejściówki, które można odebrać osobiście w księgarni (jednorazowo można otrzymać 2 wejściówki, przy zakupie książek, w kwocie 249 zł). ©℗

(MON)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

obserwator
po co nam tu lewacy????????
2019-04-15 08:23:06
A jakie
Obydwoje maja korzenie i pochodzenie... bo po-dobno Nie Europejskie ??
2019-04-14 23:11:03
PiSzcząca bida
@ cdn - nic innego na temat noblistki nie potrafisz napisać? Dedykuję ci jej wiersz pt. "Nienawiść": Spójrzcie, jak wciąż sprawna, Jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze wysokie przeszkody. Jakie to łatwe dla niej - skoczyć, dopaść.
2019-04-14 21:27:44
RP
Wozi się na noblistce, dobrze się "wczesał"
2019-04-13 21:54:34
A kiedy przyjedzie porucznik co Kiszczakowi parzył kawę i podrzucał piwo ??
Tylko gdzie go ugościmy ??
2019-04-13 20:47:41
cdn
SZymborska pisala wiersze na czesc wielkiego jezykoznawcy tow.Stalina.Podpisala rowniez haniebny list zadajcy wysokich wyrokow dla ksiezy kurii krakowskiej,zktorych ubecja zrobila szpiegow amerykanskich.Byli oni nieludzko katowani przez ubekow wiadomego pochodzenia.List ten podpisal takze bozyszcze lemingow TADEUSZ Mazowiecki.
2019-04-13 14:36:32
see
Sekretarzem był dobrym.
2019-04-13 11:20:36
fan
Melanii Kierczyńskiej nie przeskoczy.
2019-04-13 11:07:08
Sekretarz przyjeżdża..
No dobrze - przyjeżdża ale czy to I-szy sekretarz czy drugi. Zważywszy na konszachty Szymborskiej z komuną. Bo z tekstu nie wynika.. Bedzie opowiadać ,zapewne jak autorka sierpa i młota w poezje wkładała..