środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kultura > Sacrum Non Profanum przeniósł się do Trzęsacza

Sacrum Non Profanum przeniósł się do Trzęsacza

Sacrum Non Profanum przeniósł się do Trzęsacza
Data publikacji: 2020-08-05 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-05 15:42
Wywietleń: 443 468277

Festiwal Sacrum Non Profanum, który w tym roku jest dedykowany św. Janowi Pawłowi II w 100-lecie jego urodzin, przeniósł się do Trzęsacza. We wtorek w tamtejszym kościele Miłosierdzia Bożego młodzi szczecińscy muzycy zachwycili festiwalową publiczność brawurowym wykonaniem słynnych tańców. Grał zespół Accord Strings Ensamble w składzie: Oleg Wolański (akordeon), Edyta Wolańska (I skrzypce), Izabela Lazar (II skrzypce), Edyta Hadzielska (altówka), Natalia Wesołowska (wiolonczela) i Karol Nasiłowski (kontrabas).  

W środę (5 sierpnia) o godz. 19 organizatorzy zapraszają do trzęsackiego kościoła na koncert muzyki z gier komputerowych i filmów. W programie utwory z takich filmów, jak: „Forrest Gump”, „Harry Potter”, „Stawka większa niż życie”, „Gra o tron”, „Wiedźmin”. Grać będzie Movie Music Quintet w składzie: Katarzyna Krajka (flet), Damian Krajka (altówka), Maja Nizińska (wiolonczela), Karol Nasiłowski (kontrabas), Izabella Nasiłowska (fortepian). Prowadzenie: Andrzej Oryl.

W czwartek (6 sierpnia) festiwal przenosi się do Szczecina. W Zamku Książąt Pomorskich o godz. 18 red. Anna Koprowicz poprowadzi spotkanie ze Zdzisławem Sowińskim, artystą fotografikiem i filmowcem z Częstochowy (współpracował m.in. przy takich filmach, jak „Seksmisja” i „Przyjaciele wesołego diabła”), autorem około czterdziestu filmów dokumentalnych, poświęconych Jasnej Górze i Częstochowie, twórczości Jerzego Dudy-Gracza i Wojciecha Kilara, oraz wystaw fotograficznych: „Wojciech Kilar – obecna obecność. Jasnogórskie ścieżki kompozytora”, „Ksiądz Jerzy Popiełuszko na Jasnej Górze i „Jan Paweł II na Jasnej Górze”.

Wstęp na spotkanie wolny.

Organizatorzy festiwalu informują, że w związku z pandemią COVID-19 podczas koncertów i spotkań obowiązują epidemiczne zalecenia sanitarne.

(lbon)

Na zdjęciu: Accord Strings Ensamble 

Fot. Jan Olczak

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie