niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Rzeszutek w swojej szkole

Rzeszutek w swojej szkole [GALERIA]

Rzeszutek w swojej szkole
Data publikacji: 2018-11-24 13:01
Wywietleń: 904 363357

Było tłumnie, ciekawie i muzycznie. I, co trzeba podkreślić, wręcz rodzinnie. A to dlatego, że wernisaż wystawy szczecińskiego artysty Tomasza Rzeszutka, odbył się w Liceum Plastycznym, którego jest absolwentem. W świetnie wyposażonej przez firmę Neptun Developer szkolnej galerii zaprezentowano jego rysunki prasowe, zamieszczane w prasie ogólnopolskiej i lokalnej w latach 1985 - 90. Trzeba przyznać, że świetnie oddawały one klimat tamtych, schyłkowych czasów tzw. komuny, czemu trudno się dziwić, bo autor wystawy był w tamtych czasach jednym z najbardziej cenionych i pożądanych polskich rysowników. Świadczą o tym liczne nagrody, w tym chyba najbardziej prestiżowa „Złota Szpilka” - nagroda redakcji ilustrowanego tygodnika satyrycznego „Szpilki”, przyznawana corocznie za najlepsze rysunki w dwóch kategoriach: satyry i humoru.

Atmosfera podczas piątkowego (23 listopada) wernisażu była naprawdę budująca. Uśmiechy na twarzach, serdeczne powitania i miłe, niewymuszone etykietą słowa. Warto podkreślić, że artysta zaprezentował się nie tylko jako plastyk, który ma własny, niepowtarzalny „ charakter pisma", ale także jako muzyk. W doborowym towarzystwie zagrał bowiem z wielką pasją na ustnej harmonijce bluesowo - jazzowe utwory, za których wykonanie zebrał, wspólnie z muzykującymi kolegami, zasłużone brawa.

Cóż, Tomasz Rzeszutek, jest niezwykle barwną, ciekawą i cenną postacią szczecińskiej kultury, jedyną w swoim rodzaju. Tym razem jego artystyczna droga wróciła do szkoły, z której wyrósł i której, co podkreśla, bardzo dużo zawdzięcza. Bez wątpienia warto tę wystawę zobaczyć.

(o)

Fot. Dariusz Gorajski

Rzeszutek w swojej szkole Rzeszutek w swojej szkole Rzeszutek w swojej szkole Rzeszutek w swojej szkole Rzeszutek w swojej szkole Rzeszutek w swojej szkole

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie