poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Rusza „Włóczykij”!

Rusza „Włóczykij”!

Rusza „Włóczykij”!
Data publikacji: 2018-02-21 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-23 00:01
Wywietleń: 913 315180

W czwartek (22 lutego) rozpoczyna się dwunasta edycja jednej z największych w Polsce imprez podróżniczych. Bogaty program Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij” mieści ponad sto punktów. 

Obok licznych podróżniczych prezentacji, które są głównymi festiwalowymi wydarzeniami (wystąpi ponad setka prelegentów), odbędą się koncerty, wycieczki, warsztaty, spotkania autorskie, pokazy filmowe, degustacje potraw „kuchni świata” (tym razem sycylijskiej i gruzińskiej), rajdy, wystawy, Bal Włóczykija.

Pierwszy festiwalowy dzień (tuż po oficjalnym otwarciu) rozpocznie Marcin „Yeti” Tomaszewski, polski wspinacz, alpinista, instruktor (czwartek, g. 18.30, Gryfiński Dom Kultury). Prelegent podzieli się swoimi refleksjami w nawiązaniu do autobiograficznej książki „#Yeti40”, będącej formą podsumowania wielu lat spędzonych w górach. Po spotkaniu z podróżnikiem odbędzie się degustacja potraw kuchni gruzińskiej (g. 20, GDK), a następnie projekcja filmu „Long Way” (g. 20.30, GDK) w reżyserii Weroniki Mliczewskiej.

W programie tegorocznego festiwalu również wspomnienie wielokrotnego gościa „Włóczykija”, Tomka „Czapkinsa” Mackiewicza, który nie wrócił spod Nanga Parbat.

W tym roku specjalnymi gośćmi „Włóczykija” będą: Wojciech Jagielski – jeden z najwybitniejszych europejskich reporterów, pisarz, były korespondent wojenny, Paweł Smoleński – reporter, publicysta, dziennikarz oraz Ilona Wiśniewska – reporterka i fotografka, która współpracuje z tygodnikiem „Polityka” i magazynami podróżniczymi. „Włóczykij” jak co roku to również bogata oferta muzyczna. W Gryfinie wystąpią zespoły Raz Dwa Trzy, Kaliber 44, První Hoře, Gabinet Looster, Jack D. Society, Ragnar Ólafsson.

Festiwal odbywa się w kilku miejscach. Impreza potrwa do 4 marca. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.wloczykij.com. ©℗

Tekst i fot. (akme)

Na zdjęciu: ubiegłoroczna festiwalowa publiczność podczas jednego z wielu spotkań z obieżyświatami. 

 

Rusza „Włóczykij”!

Komentarze

obserwator
oimpreza dla nawiedzonych i dredziarza. a ten rajd to igranie z życiem. wielu kończyło skrajnie wyczerpanych a organizatorzy sie świetnie bawili
2018-02-22 07:44:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy