Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Rusza „Włóczykij”!

Data publikacji: 21 lutego 2018 r. 15:42
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:48
Rusza „Włóczykij”!
 

W czwartek (22 lutego) rozpoczyna się dwunasta edycja jednej z największych w Polsce imprez podróżniczych. Bogaty program Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij” mieści ponad sto punktów. 

Obok licznych podróżniczych prezentacji, które są głównymi festiwalowymi wydarzeniami (wystąpi ponad setka prelegentów), odbędą się koncerty, wycieczki, warsztaty, spotkania autorskie, pokazy filmowe, degustacje potraw „kuchni świata” (tym razem sycylijskiej i gruzińskiej), rajdy, wystawy, Bal Włóczykija.

Pierwszy festiwalowy dzień (tuż po oficjalnym otwarciu) rozpocznie Marcin „Yeti” Tomaszewski, polski wspinacz, alpinista, instruktor (czwartek, g. 18.30, Gryfiński Dom Kultury). Prelegent podzieli się swoimi refleksjami w nawiązaniu do autobiograficznej książki „#Yeti40”, będącej formą podsumowania wielu lat spędzonych w górach. Po spotkaniu z podróżnikiem odbędzie się degustacja potraw kuchni gruzińskiej (g. 20, GDK), a następnie projekcja filmu „Long Way” (g. 20.30, GDK) w reżyserii Weroniki Mliczewskiej.

W programie tegorocznego festiwalu również wspomnienie wielokrotnego gościa „Włóczykija”, Tomka „Czapkinsa” Mackiewicza, który nie wrócił spod Nanga Parbat.

W tym roku specjalnymi gośćmi „Włóczykija” będą: Wojciech Jagielski – jeden z najwybitniejszych europejskich reporterów, pisarz, były korespondent wojenny, Paweł Smoleński – reporter, publicysta, dziennikarz oraz Ilona Wiśniewska – reporterka i fotografka, która współpracuje z tygodnikiem „Polityka” i magazynami podróżniczymi. „Włóczykij” jak co roku to również bogata oferta muzyczna. W Gryfinie wystąpią zespoły Raz Dwa Trzy, Kaliber 44, První Hoře, Gabinet Looster, Jack D. Society, Ragnar Ólafsson.

Festiwal odbywa się w kilku miejscach. Impreza potrwa do 4 marca. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.wloczykij.com. ©℗

Tekst i fot. (akme)

Na zdjęciu: ubiegłoroczna festiwalowa publiczność podczas jednego z wielu spotkań z obieżyświatami. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2018-02-22 07:44:50
oimpreza dla nawiedzonych i dredziarza. a ten rajd to igranie z życiem. wielu kończyło skrajnie wyczerpanych a organizatorzy sie świetnie bawili

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA