wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Rodzina bez granic

Rodzina bez granic

Rodzina bez granic
Data publikacji: 2016-07-07 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1506 143174

Anna i Thomas Albothowie zabrali swoje córki w wyprawę po Ameryce Środkowej. Jak podróżuje rodzina bez granic? 

Ona jest dziennikarką, on fotografem, ich pasją i sposobem na życie są podróże. Mają dwie córki, które właściwie od pierwszych dni swojego życia odwiedziły z rodzicami już kilkadziesiąt krajów.

Anna Alboth spotkała się z czytelnikami w środę w salonie „Pro Media" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, gdzie opowiedziała o swojej wydanej niedawno książce „Rodzina bez granic w Ameryce Środkowej". To zapis jej półrocznej podróży, którą odbyła ze swoi mężem Thomasem oraz dwójką kilkuletnich córek: Hanią i Milą. Samochodem zjechali m.in Meksyk, Gwatemalę, Honduras. 

- Czy z dziećmi podróżuje się trudniej? Właściwie to nie wiem, jak się podróżuje bez dzieci - mówi Anna Alboth. Autorka opowiedziała m.in. że ma świadomość iż decyzje o kierunkach, które wybierają z mężem nie są determinowane wyłącznie przez dzieci. A nawet wcale. Anna i Thomas oraz ich córki okrążyli już m.in. basen Morza Czarnego, Bałkany, odwiedzili południowy Pacyfik i Nową Zelandię.

- Dzieci bardzo dużo zapamiętują z podróży. Kiedy zadają pytania, to jest fantastyczna motywacja, aby dowiadywać się więcej o zjawiskach, które widzimy. Dzięki podróżom poznają różne zwyczaje - dodaje Anna. 

Podkreśliła także, że wszędzie na świecie ludzie im pomagali. - Nigdy nie mieliśmy poważnych tarapatów, ale ludzie bardzo często widząc nas, oferowali nam nocleg czy inną pomoc. To procentuje też potem w naszym życiu codziennym - opowiada A. Alboth.

Anna i Thomas prowadzą bardzo popularnego bloga thefamilywithoutborders.com, który zwyciężył w konkursie na blog roku „National Geographic Traveler", znalazł się wśród pięciu najlepszych blogów podróżniczych magazynu „Press". Zapis wyprawy po Ameryce Środkowej znajdował się w języku angielskim na łamach strony Albothów. Teraz po polsku można przeczytać o eskapadzie w książce. Publikacja jest nie tylko reportersko-fotograficznym zapisem podróży, ale też zbiorem porad typu „Jak przygotować dziecko do podróży", „Spanie w aucie - jak się urządzić", „Jak nie zbankrutować". ©℗

(szymw) 

fot. Szymon WASILEWSKI

Na zdj.: Anna Alboth podczas spotkania w Pro Media.

Komentarze

Wojaże
Wszystko fajnie, ale jak się ma pieniądze, bo podróżować to lubi każdy, a może tylko palcem po mapie.
2016-07-08 09:39:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy