piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Recital Magdy Umer – opiekunki najpiękniejszych piosenek. Mamy bilety dla Czytelników

Recital Magdy Umer – opiekunki najpiękniejszych piosenek. Mamy bilety dla Czytelników

Recital Magdy Umer – opiekunki najpiękniejszych piosenek. Mamy bilety dla Czytelników
Data publikacji: 2019-05-13 07:55
Wywietleń: 681 390051

Jubileuszowy recital z okazji 50-lecia pracy artystycznej Magdy Umer odbędzie się 20 maja w szczecińskim „Lulu Clubie". W recitalu usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny", „Wciąż się na coś czeka" oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: „Już szumią kasztany", „Oczy tej małej" i „O niebieskim pachnącym groszku". Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało Magda Umer pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu.

Artystka jest nie tylko pieśniarką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych, a wśród nich ten, który miała okazję obejrzeć publiczność szczecińskiego festiwalu Kontrapunkt - „Zapiski z wygnania". O M. Umer tak opowiada Artur Andrus: „Magda opiekuje się najpiękniejszymi piosenkami świata. Nie daje im zmarnieć. Dba, pielęgnuje, tuli. W Anglii na kogoś takiego mówią Songsitter".

Podczas koncertu będzie okazja usłyszymy piosenki m.in. Wojciecha Niżyńskiego, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Haliny Poświatowskiej, Wojciecha Młynarskiego z muzyką Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego, Janusza Bogackiego, Waldemara Kazaneckiego, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza.

Organizatorami koncertu są: Kultura ze Smakiem i Jackpot Impresariat. ©℗

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.koncert – na SMS-y czekamy tylko 13 maja. Zaproszenia otrzymają osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie