Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Radni pytają o Muzy

Data publikacji: 2016-11-23 06:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:44
Radni pytają o Muzy
 

Nie cichną pytania o rozstrzygnięty niedawno konkurs na stanowisko dyrektora 13 Muz - tym razem stawiają je szczecińscy radni. W odpowiedzi na interpelację Małgorzaty Jacyny-Witt, miasto ujawniło nazwiska niemal wszystkich kandydatów, Wojciech Dorżynkiewicz z kolei jeszcze czeka na udostępnienie koncepcji programowych.

Jacyna poprosiła miasto o listę startujących w konkursie, podanie składu komisji i zamieszczenie wszystkich dokumentów dotyczących przebiegu postępowania. W odpowiedzi, sekretarz miasta Ryszard Słoka poinformował, że na konkurs wpłynęło 12 ofert.

- Z dziesięciu kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu postępowania konkursowego – rozmowy, oświadczenia o wyrażeniu zgody na ujawnienie danych osobowych w zakresie imion i nazwisk złożyło dziewięciu kandydatów - pisze Słoka. - To Bartosz Bączkowski, Agnieszka Kościuszko, Dorota Kowalewska, Waldemar Kulpa, Andrzej Łazowski, Wojciech Łopuch, Paweł Nowakowski, Maja Olendzka i Karolina Puławska. W skład komisji konkursowej weszli: Krzysztof Soska – zastępca prezydenta miasta, Ryszard Słoka, Grzegorz Łubian – dyrektor Wydziału Organizacyjnego, Agata Stankiewicz – dyrektor Wydziału Kultury, Dorota Pudło-Żylińska – dyrektor Wydziału Księgowości, Agnieszka Królikowska – kierownik Referatu Kadr i Szkolenia w Wydziale Organizacyjnym i Anetta Kieszkowska – główny specjalista w Wydziale Organizacyjnym.

Sekretarz miasta tłumaczy też, że brak jest podstawy prawnej do umieszczenia w Biuletynie Informacji Publicznej wszystkich dokumentów dotyczących konkursu.

Radny Wojciech Dorżynkiewicz z kolei raczej nie ma co liczyć na udostępnienie koncepcji programowych wszystkich kandydatów. R. Słoka twierdzi, iż są to dokumenty prywatne, które po zakończonym postępowaniu konkursowym zostały odesłane autorom wraz z pozostałą  dokumentacją.

Interpelacja Dorżynkiewicza zawiera sporo krytycznych uwag pod adresem nowo wybranego dyrektora - obawia się on, że 13 Muz będą zwykłym domem kultury. Pyta, jaki jest sens, aby w Śródmieściu działały dwa domy kultury o zbieżnym profilu artystycznym, których działania adresowane są do tych samych grup odbiorców. Ponadto radny domaga się  informacji o liście instytucji rekomendujących kandydata i współpracujących z nim.
(kas)

fot. Robert Stachnik

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

karolina puławska
2017-09-09 19:12:39
dziękuję za anonimowe wsparcie obserwatora. Jestem mile zaskoczona
gonic zboka
2016-12-12 11:41:25
A kiedy zmienią dyr.Muzeum Narodowego L. Karwowskiego który od ponad 30 lat piastuje niezmiennie stanowisko? Przyspawał się do stołka po tym jak mu załatwiono ten etacik. Nepotyzm i bezczelność jaka tam panuje przekracza wszelakie pojęcie.
Adam Szczeciński
2016-11-25 21:55:50
"Układ " się broni , nie dziwię się atakowi ze strony Jacyny Witt - Pani Małgosia ostro wojowała z Waldemarem Kulpą w czasie wyborów , teraz próbuje się zemścić .To jest jedyny sensowny wybór , ten człowiek ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu kultowego dla miasta Klubu Kontrasty , nie miał dofinansowania , sam walczył i wygrywał z trudnymi dla klubu latami . Zestawianie jego kompetencji z ludźmi będącymi zawsze na garnuszku, których jedyną umiejętnością jest trwonienie publicznej kasy na instalacje typu Fryga, wywieszanie na sznurkach butelek pet z okien 13Muz itp. Wierzę że Prezydent nie da się dalej w trąbę robić tym stowarzyszeniom różowych króliczków i wybór Kulpy to sygnał do dalszych pozytywnych zmian.
Dzisna
2016-11-24 08:06:03
Ale mądrość, wybuduje coś 4 razy droższego niż jest to rzeczywiście warte, niepotrzebnego, zadłużę się i...będę tym się chwalił. A tak robią władze Szczecina.
Bank Zadłużenia i Lichwiarskiego Oprocentowania
2016-11-23 17:34:33
@Ja-tu <-> A co to są owe "środowiska twórców" ? Czy to ma być rodzaj kantyny branżowej, żeby nie powiedzieć resortowej, bo był kiedyś "resort kultury" i tam też toczyła się walka na froncie ideologicznym.. Czy masz na myśli ludzi zatrudnionych w tzw. instytucjach kultury na garnuszku skarbu miasta, które żadnego skarbu nie ma bo jest zadłużone w obcych bankach ? A ten Pierwszy Sekretarz Miasta na prawach powiatu niech odpala rakietę (bo na tym się zna), ale za swoje pieniądze i nie zadłuża miasta funduszami unijnymi bo wszystko co miasto buduje tylko w ułamku daje Unia Europejska. W związku z tym, na każdej tablicy opiewającej "dofinansowanie" z UE powinien być napis o treści: "Dofinansowano w części 50% z funduszów Unii Europejskiej, a pozostałe 50% pochodzi z zadłużenia się w banku BZiLO (Bank Zadłużenia i Lichwiarskiego Oprocentowania)"
nie-burek
2016-11-23 14:28:09
Ten wybrany Kulpa- to chyba dobry wybór. Mam nadzieję, że nie będzie taki bezwolny, jak jego poprzednik i zaśmiecał nam miasto jakimiś tandetnymi instalacjami.
obserwator
2016-11-23 12:48:01
JESZCZE RAZ. ZRÓBMY DOBRĄ ZMIANĘ W KLUBIE 13 MUZ I WYBIERZMY KAROLINE PUŁAWSKA. TO WYBITNA DZIAŁACZKA KULTURALNO - OŚWIATOWA Z NIEBYWAŁYM TALENTEM DO ORGANIZACJI IMPREZ ORAZ POZYSKIWANIA ARTYSTÓW.
mieszkaniec
2016-11-23 11:41:36
mam pytanie do p.Witt: to czym ma być ten klub jak nie domem kultury, domem publicznym ?
dzisna
2016-11-23 11:28:06
Sekretarz miasta nie chce podawać do publicznej wiadomości "wszystkich dokumentów dotyczących konkursu." Co ukrywa ?
miki
2016-11-23 10:05:41
Kulpa wygrał bo był na czele komitetu "Szczecin dla pokoleń", czy jakoś tam, który popierał Krzystka. Miasto jest traktowane jak prywatny folwark przez Krzystka, więc nie ma żadnego zdziwienia.
Ja- tu
2016-11-23 09:33:59
Może to dobry początek uzdrawiania organizmu miasta? Drugim krokiem powinno być wyleczenie sie polityków ze strachu przed środowiskami twórców i może przypomnienie sobie,że Muzy były siedzibą własnie tych środowisk. Można było wejść za okazaniem jakiejś legitymacji poświadczającej to. Pewnie , strach,że tacy mogą coś " knuć" ,znając polska mentalność ,zaczną się tak między sobą zwalczać , takie bitwy toczyć,że nikomu nie zagrożą, a przynajmniej będzie sie miało wszystkich na oku. No i jawność, jawność. Nic po kątach , żadnych decyzji oficjalnych i kuluarowych!
.,.,...,.,,..,..,
2016-11-23 09:28:19
A dzis w Szczecinie pojawila się ekipa Watchdogs z zapytaniami o wynagrodzenia radnych ktorzy zasiadaja w miejskich spolkach, ciekawe co na to radni ;-))
obserwator
2016-11-23 08:04:32
Ja zachęcam do wyboru Karolinę Puławską. Osoba z poza układu, młode pokolenie. Fachowiec. To będzie najlepszy wybór.
Szału nie ma
2016-11-23 08:04:21
Według internetu te osoby to m.in.: obecna Główna Księgowa 13 Muz, Redaktor Naczelny wydawnictwa, kandydat na (wrednego) radnego z list PO, osoba od funduszy w festiwalu Inspiracje, kandydat do Sejmiku, szefowa centrum informacji europejskiej, spec od promocji orkiestry...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA