sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Kultura > Radni pytają o Muzy

Radni pytają o Muzy

Radni pytają o Muzy
Data publikacji: 2016-11-23 06:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-09 19:39
Wywietleń: 1501 174623

Nie cichną pytania o rozstrzygnięty niedawno konkurs na stanowisko dyrektora 13 Muz - tym razem stawiają je szczecińscy radni. W odpowiedzi na interpelację Małgorzaty Jacyny-Witt, miasto ujawniło nazwiska niemal wszystkich kandydatów, Wojciech Dorżynkiewicz z kolei jeszcze czeka na udostępnienie koncepcji programowych.

Jacyna poprosiła miasto o listę startujących w konkursie, podanie składu komisji i zamieszczenie wszystkich dokumentów dotyczących przebiegu postępowania. W odpowiedzi, sekretarz miasta Ryszard Słoka poinformował, że na konkurs wpłynęło 12 ofert.

- Z dziesięciu kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu postępowania konkursowego – rozmowy, oświadczenia o wyrażeniu zgody na ujawnienie danych osobowych w zakresie imion i nazwisk złożyło dziewięciu kandydatów - pisze Słoka. - To Bartosz Bączkowski, Agnieszka Kościuszko, Dorota Kowalewska, Waldemar Kulpa, Andrzej Łazowski, Wojciech Łopuch, Paweł Nowakowski, Maja Olendzka i Karolina Puławska. W skład komisji konkursowej weszli: Krzysztof Soska – zastępca prezydenta miasta, Ryszard Słoka, Grzegorz Łubian – dyrektor Wydziału Organizacyjnego, Agata Stankiewicz – dyrektor Wydziału Kultury, Dorota Pudło-Żylińska – dyrektor Wydziału Księgowości, Agnieszka Królikowska – kierownik Referatu Kadr i Szkolenia w Wydziale Organizacyjnym i Anetta Kieszkowska – główny specjalista w Wydziale Organizacyjnym.

Sekretarz miasta tłumaczy też, że brak jest podstawy prawnej do umieszczenia w Biuletynie Informacji Publicznej wszystkich dokumentów dotyczących konkursu.

Radny Wojciech Dorżynkiewicz z kolei raczej nie ma co liczyć na udostępnienie koncepcji programowych wszystkich kandydatów. R. Słoka twierdzi, iż są to dokumenty prywatne, które po zakończonym postępowaniu konkursowym zostały odesłane autorom wraz z pozostałą  dokumentacją.

Interpelacja Dorżynkiewicza zawiera sporo krytycznych uwag pod adresem nowo wybranego dyrektora - obawia się on, że 13 Muz będą zwykłym domem kultury. Pyta, jaki jest sens, aby w Śródmieściu działały dwa domy kultury o zbieżnym profilu artystycznym, których działania adresowane są do tych samych grup odbiorców. Ponadto radny domaga się  informacji o liście instytucji rekomendujących kandydata i współpracujących z nim.
(kas)

fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

karolina puławska
dziękuję za anonimowe wsparcie obserwatora. Jestem mile zaskoczona
2017-09-09 19:12:39
gonic zboka
A kiedy zmienią dyr.Muzeum Narodowego L. Karwowskiego który od ponad 30 lat piastuje niezmiennie stanowisko? Przyspawał się do stołka po tym jak mu załatwiono ten etacik. Nepotyzm i bezczelność jaka tam panuje przekracza wszelakie pojęcie.
2016-12-12 11:41:25
Adam Szczeciński
"Układ " się broni , nie dziwię się atakowi ze strony Jacyny Witt - Pani Małgosia ostro wojowała z Waldemarem Kulpą w czasie wyborów , teraz próbuje się zemścić .To jest jedyny sensowny wybór , ten człowiek ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu kultowego dla miasta Klubu Kontrasty , nie miał dofinansowania , sam walczył i wygrywał z trudnymi dla klubu latami . Zestawianie jego kompetencji z ludźmi będącymi zawsze na garnuszku, których jedyną umiejętnością jest trwonienie publicznej kasy na instalacje typu Fryga, wywieszanie na sznurkach butelek pet z okien 13Muz itp. Wierzę że Prezydent nie da się dalej w trąbę robić tym stowarzyszeniom różowych króliczków i wybór Kulpy to sygnał do dalszych pozytywnych zmian.
2016-11-25 21:55:50
Dzisna
Ale mądrość, wybuduje coś 4 razy droższego niż jest to rzeczywiście warte, niepotrzebnego, zadłużę się i...będę tym się chwalił. A tak robią władze Szczecina.
2016-11-24 08:06:03
Bank Zadłużenia i Lichwiarskiego Oprocentowania
@Ja-tu <-> A co to są owe "środowiska twórców" ? Czy to ma być rodzaj kantyny branżowej, żeby nie powiedzieć resortowej, bo był kiedyś "resort kultury" i tam też toczyła się walka na froncie ideologicznym.. Czy masz na myśli ludzi zatrudnionych w tzw. instytucjach kultury na garnuszku skarbu miasta, które żadnego skarbu nie ma bo jest zadłużone w obcych bankach ? A ten Pierwszy Sekretarz Miasta na prawach powiatu niech odpala rakietę (bo na tym się zna), ale za swoje pieniądze i nie zadłuża miasta funduszami unijnymi bo wszystko co miasto buduje tylko w ułamku daje Unia Europejska. W związku z tym, na każdej tablicy opiewającej "dofinansowanie" z UE powinien być napis o treści: "Dofinansowano w części 50% z funduszów Unii Europejskiej, a pozostałe 50% pochodzi z zadłużenia się w banku BZiLO (Bank Zadłużenia i Lichwiarskiego Oprocentowania)"
2016-11-23 17:34:33
nie-burek
Ten wybrany Kulpa- to chyba dobry wybór. Mam nadzieję, że nie będzie taki bezwolny, jak jego poprzednik i zaśmiecał nam miasto jakimiś tandetnymi instalacjami.
2016-11-23 14:28:09
obserwator
JESZCZE RAZ. ZRÓBMY DOBRĄ ZMIANĘ W KLUBIE 13 MUZ I WYBIERZMY KAROLINE PUŁAWSKA. TO WYBITNA DZIAŁACZKA KULTURALNO - OŚWIATOWA Z NIEBYWAŁYM TALENTEM DO ORGANIZACJI IMPREZ ORAZ POZYSKIWANIA ARTYSTÓW.
2016-11-23 12:48:01
mieszkaniec
mam pytanie do p.Witt: to czym ma być ten klub jak nie domem kultury, domem publicznym ?
2016-11-23 11:41:36
dzisna
Sekretarz miasta nie chce podawać do publicznej wiadomości "wszystkich dokumentów dotyczących konkursu." Co ukrywa ?
2016-11-23 11:28:06
miki
Kulpa wygrał bo był na czele komitetu "Szczecin dla pokoleń", czy jakoś tam, który popierał Krzystka. Miasto jest traktowane jak prywatny folwark przez Krzystka, więc nie ma żadnego zdziwienia.
2016-11-23 10:05:41
Ja- tu
Może to dobry początek uzdrawiania organizmu miasta? Drugim krokiem powinno być wyleczenie sie polityków ze strachu przed środowiskami twórców i może przypomnienie sobie,że Muzy były siedzibą własnie tych środowisk. Można było wejść za okazaniem jakiejś legitymacji poświadczającej to. Pewnie , strach,że tacy mogą coś " knuć" ,znając polska mentalność ,zaczną się tak między sobą zwalczać , takie bitwy toczyć,że nikomu nie zagrożą, a przynajmniej będzie sie miało wszystkich na oku. No i jawność, jawność. Nic po kątach , żadnych decyzji oficjalnych i kuluarowych!
2016-11-23 09:33:59
.,.,...,.,,..,..,
A dzis w Szczecinie pojawila się ekipa Watchdogs z zapytaniami o wynagrodzenia radnych ktorzy zasiadaja w miejskich spolkach, ciekawe co na to radni ;-))
2016-11-23 09:28:19
obserwator
Ja zachęcam do wyboru Karolinę Puławską. Osoba z poza układu, młode pokolenie. Fachowiec. To będzie najlepszy wybór.
2016-11-23 08:04:32
Szału nie ma
Według internetu te osoby to m.in.: obecna Główna Księgowa 13 Muz, Redaktor Naczelny wydawnictwa, kandydat na (wrednego) radnego z list PO, osoba od funduszy w festiwalu Inspiracje, kandydat do Sejmiku, szefowa centrum informacji europejskiej, spec od promocji orkiestry...
2016-11-23 08:04:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strajk, którego nie można zapomnieć
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy