czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Przegląd za przeglądem

Przegląd za przeglądem

Przegląd za przeglądem
Data publikacji: 2016-05-23 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 792 134498

Od poniedziałku do piątku, szczecińskim kinem Pionier 1907, zawładną filmy znad Sekwany. Siódmą edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego organizują Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film.

W jego programie są najlepsze francuskie filmy ostatnich lat, między innymi prezentowane w Cannes „Z podniesionym czołem” ze znakomitą Catherine Deneuve oraz „Między lodem a niebem” - dokument o życiu francuskiego naukowca, który jako pierwszy dowiódł, że działania człowieka mają wpływ na klimat.

Na ekranie pojawi się też historia pierwszego czarnoskórego klauna , który święcił triumfy we Francji na przełomie XIX i XX wieku. W jego rolę w filmie „Chocolat" wcieli się Omar Sy, znany z „Nietykalnych”. Będzie również oparta na faktach „Historia Marie”, opowiadająca o głuchoniemej i niewidomej dziewczynce, umieszczonej w zakonnej szkole i spisanej przez lekarzy na straty. Któregoś dnia, jedna z sióstr dostrzega w Marie niezwykły potencjał...

Program przeglądu dopełniają „Niedobrani", komedia o dwójce młodych ludzi, z pozoru różniących się od siebie jak ogień i woda, oraz skierowany do dzieci, animowany „Leon i cztery pory roku".

Przegląd kina francuskiego rozpoczyna prawdziwy sezon festiwalowy w najstarszym kinie świata: w początkach czerwca czeka nas „Wiosna filmów", z produkcjami nagradzanymi na najważniejszych festiwalach świata, a na 17 czerwca zapowiadany jest początek przeglądu kina niemieckiego.

(kas)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy