czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Przedłużmy sobie święta!

Przedłużmy sobie święta!

Przedłużmy sobie święta!
Data publikacji: 2017-01-02 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1358 195604

Możemy sobie przedłużyć niezwykłą atmosferę niedawnych świąt Bożego Narodzenia. W jaki sposób? Ot, choćby uczestnicząc w koncertach kolęd i pastorałek. W najbliższych dniach sporo takich jest zaplanowanych w Szczecinie, np. wystąpi góralska rodzina Trebunie - Tutki, Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie", Irena Santor oraz odbędzie się gala Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.

W najbliższą sobotę (7 stycznia) „Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek", w wykonaniu ZPiT „Szczecinianie", odbędzie się w szczecińskiej katedrze o godz. 16.00. Zabrzmią tu najładniejsze polskie kolędy oraz pastorałki z różnych regionów Polski w połączeniu najwspanialszych głosów i kapeli ludowej w rozszerzonym składzie. Wstęp wolny.

W Zamku Książąt Pomorskich zaplanowano trzy koncerty kolędowe. I tak w niedzielę w samo południe w sali Bogusława wystąpi Żeńska Orkiestra Dęta OLIMPIA pod dyrekcją Pawła Michałki. W programie występu: najpiękniejsze kolędy i utwory bożonarodzeniowe. W kolejną niedzielę (15 stycznia) również w sali Bogusława o godz. 12 odbędzie się koncert pt. „Muzyczny wehikuł czasu - Koncert kolęd", czyli kolędy w opracowaniu instrumentalnym na flażolety, dzwonki, handchimesy, ukulele. Wystąpią tu dzieci ze szkół podstawowych Szczecina i Przecławia, studenci Akademii Sztuki i nauczyciele. Natomiast 19 stycznia w zamkowej sali Bogusława, o godz. 18, zaśpiewa Chór Cantate Deo (pod dyrekcją Pawła Cichosza) w koncercie pn. „Czas na kolędę".

Kolędowo będzie w tę sobotę i niedzielę na szczecińskim Skolwinie. W piątek w tutejszym domu kultury zabrzmią światowe kolędy w wykonaniu duetu muzycznego - Ania i Alex, o godz. 16. Natomiast w niedzielę w kościele parafii p.w. Chrystusa Króla odbędzie się koncert kolęd i pastorałek Teatru Rozmaitości „Gwitajcie", o godz. 12.

Na 10 stycznia zaplanowany jest koncert galowy XVIII Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej - o godz. 17 w Domu Kultury „Słowianin". 13 stycznia odbędzie się koncert pt. „Betlejem w Szczecinie" w hali „Azoty Arena" o godz. 19. Wystąpią m.in. Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach i Piotr Cugowski. W programie: kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach.

Z kolei 14 stycznia odbędzie koncert Kolęd pt. „Z Turoniem i Gwiazdą" w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie (o godz. 18.30 w Szczecińskiej Sali Koncertowej przy ul. Energetyków 40). Jest to jedyny taki koncert zaplanowany przez zespół, który nigdy wcześniej nie koncertował z dziećmi na jednej scenie. Ten niecodzienny projekt muzyczny to niepowtarzalne świąteczne show, w którym na scenie zobaczymy ponad 70 artystów. W ramach wspólnego projektu muzycznego zespół Trebunie Tutki oraz uczniowie szkoły muzycznej zaprezentują góralskie jasełka z kolędnikami, turoniem i gwiazdą, pokazy tańców regionalnych i obrzędów wigilijno-noworocznych, jak chociażby sypanie ziarna „na scynście, na zdrowie”.

18 stycznia, o godz. 18, na scenie szczecińskiej filharmonii wystąpi niekwestionowana pierwsza dama polskiej piosenki - Irena Santor. Artystka zaprezentuje recital pt. „Świątecznie i przebojowo". W programie usłyszymy m.in. szczególnie bliskie piosenkarce kolędy i pastorałki. ©℗

Monika Gapińska

 

Na zdjęciu: W tę sobotę (7 stycznia) w szczecińskiej katedrze kolędy i pastorałki wykona Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie".

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Alicja
ZPiT Szczecinianie są ekstra! Na prawdę polecam, wzruszenie gwarantowane
2017-01-05 10:14:57
skierka
Kiedyś święta zaczynały się w Wigilię. Teraz zaczynają się tuż po 1 listopada. Po takim nasyceniu człowiekowi nie chce się ich przedłużać.
2017-01-03 09:42:41
występ w Katedrze - wstęp wolny
No niebywałe, wstęp wolny. Dzięga łaski nie robi, zwłaszcza że ta Katedra była remontowana za nasze piueniądze
2017-01-03 09:07:42
zt
Szczecinianie są OK. Widziałem, słyszałem, klaskałem.
2017-01-03 08:37:51
Wesołych Świąt
Kolędujmy małemu :D
2017-01-03 07:52:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy