Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Przed nim wielka kariera! Tymon zagra Chopina

Data publikacji: 25 września 2021 r. 12:04
Ostatnia aktualizacja: 25 września 2021 r. 19:33
Przed nim wielka kariera! Tymon zagra Chopina
Fot. Izabela Chruściel  

Koncert z cyklu "Chopin w Willi Lentza" odbędzie się w tej najnowszej instytucji kultury w Szczecinie - w sobotę o godz. 20. Wystąpi wtedy Tymon Chruściel, tegoroczny absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, a już od pierwszego października - student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Pięciokrotny stypendysta prezydenta Szczecina, laureat wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym m.in: „Piano Talents” w Mediolanie, w Görlitz, Koninie, Słupcy, Szafarni, Szczecinie, Warszawie, Wieliczce, a także harmonicznych, kompozytorskich, kształcenia słuchu, historii muzyki, solfeżowego w Bielsku-Białej i wrocławskiego festiwalu wyobraźni muzycznej „mYear. Osiemnastolatek otrzymał również tytuł „Indywidualność Artystyczna Roku” w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Młody artysta to absolwent klasy fortepianu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego i wspomnianego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego, który ukończył z wynikiem celującym. Potem zdał egzamin konkursowy do dwóch prestiżowych polskich uczelni muzycznych – Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. O jego przyjęcie do swojej klasy zabiegali najlepsi polscy profesorowie. Szczecinianin wybrał Alma Mater Krystiana Zimermana, czyli katowicką akademię, w której już od września podejmie naukę u prof. Wojciecha Świtały - jurora tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stanisław Ackiewicz
2021-09-25 19:19:02
Powodzenia Tymon i pamiętaj o naszej umowie:)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA