Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Popołudnie z finalistkami Gryfii na plenerze literackim

Data publikacji: 2018-06-16 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Popołudnie z finalistkami Gryfii na plenerze literackim
 

W sobotnie popołudnie na plenerze literackim „Odkryj książkę na nowo” na Jasnych Błoniach w Szczecinie można spotkać wszystkie autorki nominowane do tegorocznej Gryfii - Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Szczecin 2018. Ale to nie jedyne zaplanowane atrakcje.

Jako pierwsza przed uczestnikami imprezy (o godz. 12.20) wystąpi Patrycja Gryciuk, autorka „Trzech godzin ciszy”. Od godz. 13.10 do godz. 14 na plenerowej scenie posłuchać będzie można Moniki Piątkowskiej (nominacja za "Prus. Śledztwo biograficzne") i Katarzyny Wężyk (nominacja za "Kanada. Ulubiony kraj świata"). Martyna Bunda, autorka "Nieczułości", oraz Weronika Gogola, autorka "Po trochu", opowiedzą o swoich książkach o godz. 15.

Spotkania z finalistkami Gryfii to nie jedyne atrakcje sobotniego popołudnia. W programie jest także spotkanie z dziennikarką śledczą Ewą Ornacką (g. 14), autorką książek dla dzieci i młodzieży, Barbarą Stenką (g.15), znanym z powieści "Sedinum" Leszkiem Hermanem (g. 16), specjalistami od kulinariów - Joanną Jakubiak i Tomkiem Jakubiakiem (g. 17) oraz autorem m.in. horrorów Łukaszem Orbitowskim (g. 18).

Strefa dziecięca zaprasza najmłodszych do godz. 19.

Przez całą sobotę na Jasnych Błoniach można kupić książki. Swoją ofertę przedstawiają 34 oficyny wydawnicze w tym: Akapit Press, Agora, Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Sonia Draga, Wydawnictwo ZNAK, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo "JEDNOŚĆ”, Książkowe Klimaty, Wydawnictwo KAMELEON, Księży Młyn, Kluboksiegarnia FiKa oraz Węgierski Instytut w Warszawie.

Inicjatorem i organizatorem pleneru literackiego „Odkryj książkę na nowo” jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki.

(as)

Fot. Marta Teszner

ZOBACZ PROGRAM IMPREZY

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2018-06-16 17:22:41
Jedna z najciekawszych pisarek /dziennikarzy śledczych/ Ewa Ornacka, którą z przyjemnością wysłuchałem. Niewątpliwe debiuty literackie są ciekawe np. p. Weronika Gogola...ale dla rodziny i najbliższych. Ciekawym szczecińskim pisarzem jest Paweł Jakubowski...jeżeli ktoś lubi fantastykę z rodzaju s-f Lema. Solidne opracowanie historii wyzwalania i zdobywania Szczecina, jego podziemi, bunkrów dokonało wydawnictwo Bartek i wydało książki: "Bitwa o Szczecin", Podziemny Szczecin". Na pikniku nie zabrakło autora "Wyspy Szczęśliwych Dzieci". Jednym słowem warto odwiedzić Jasne Błonia i kupić książkę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ