Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Pomóżmy Kajtusiowi! Niedzielna impreza na Rynku Siennym w Szczecinie

Data publikacji: 2021-09-12 07:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-12 07:12
Pomóżmy Kajtusiowi! Niedzielna impreza na Rynku Siennym w Szczecinie
Duet Jackpot wystąpi podczas koncertu Fot. Jarosław Gaszyński  

W niedzielę na szczecińskim Rynku Siennym odbędzie się koncert charytatywny pt. "Kajtusiowe melodie" - na rzecz Kajetana Majewskiego i jego mamy Ani, aby im pomóc w codziennych zmaganiach z autyzmem chłopca. Impreza rozpocznie się o godz. 16.

O swoim synku mama tak opowiada: "Kajetan ma 9 lat i pół roku, jest autystą, w terapii od ponad 7 lat. Kajetan jest uczniem Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy Krajowym Towarzystwie Autyzmu O/Szczecin. Kajtuś jest bardzo mądry, ma mnóstwo uroku osobistego. Jest otwarty, ciekawy świata, lubi go poznawać i odkrywać. Kocha piesze wycieczki, wszelkie aktywności, pływanie, książki, teatr, muzykę. Uwielbia pływać, kocha wodę, to jego żywioł! Kajtuś pisze, czyta, liczy. Ma niesamowita pamięć fotograficzną! Ma nawet poczucie humoru i rozumie żarty, co jest rzadkością w autyzmie. Kajtuś nie potrafi jednak, niestety, swoich umiejętności i możliwości samodzielnie wykorzystać. Wymaga stałej opieki, wparcia w codzienności, odpowiedniego prowadzenia, podpowiedzi, pomocy w najprostszych czynnościach, reagowania na jego zachowanie i potrzeby. Jest zagubiony i nieporadny społecznie i życiowo . Jest nieprzewidywalny w swoim zachowaniu.

Kajetan jest wyjątkowy, otwarty i ciekawy świata, ale...

patrzy na świat inaczej, inaczej go odbiera, nie radzi sobie samodzielnie z bodźcami z zewnątrz, ma jeszcze trudności komunikacyjne, wymaga specjalnego przygotowania do każdej sytuacji. Inaczej rozumie rzeczywistość, jest mu niesłychanie trudno się w niej poruszać i radzić sobie. Jest wyjątkowy. Ale też wyjątkowej pracy, uwagi, zaangażowania potrzebuje. Uczy się dopiero nawiązywać relacje z innymi, bardzo potrzebuje towarzystwa innych osób w około siebie, nie lubi być sam".

Chłopczyk potrzebuje stałej rehabilitacji, musi być objęty systematyczną i różnorodną opieką terapeutyczną, trzeba wspierać go w każdej sferze funkcjonowania, pomagać mu się rozwijać i uczyć: "Przez wszystkie lata terapii ogromne postępy poczyniliśmy razem, Kajtuś posiadł takie umiejętności, o jakich mi się nawet nie marzyło na początku naszej drogi. Dzięki pracy terapeutów, mojej, dzięki waszemu wsparciu i temu, że w nas stale wierzycie i otaczacie serdecznością, dodając nam otuchy w najtrudniejszych chwilach. To jest przecież praca bez końca, trud przez miesiące i lata. Wszystko wymaga codziennej żmudnej pracy i specjalistycznej, różnorodnej terapii. A zapewnienie dostępu do terapii Kajtusia, wiąże się z ogromnymi dla nas kosztami.

Kosztowna opieka i rehabilitacja

Do chwili obecnej terapia Kajtusia pochłonęła blisko 200 tys. złotych. Łącznie wszystkie koszty związane z terapią i rehabilitacją Kajtusia oraz z zapewnieniem jemu najważniejszych potrzeb rozwojowych, edukacyjnych, zdrowotnych, to około 30.000 zł … To jest koszt naszych miesięcznych wydatków związanych z bieżącą terapią: zajęcia integracji sensorycznej, czesne za szkołę Kajtusia, wyjazd Kajtusia raz w roku na terapeutyczny turnus integracyjny z terapeutami, dwa semestry zajęć rehabilitacyjnych na basenie, koszt związany z zakupem olejku konopnego CBD (który wycisza Kajtusia, uspokaja natręctwa równoważy jego emocje, nie powodując uzależnienia i skudów ubocznych, tak jak to czynią leki psychotropowe), obuwie specjalistyczne, wizyty u specjalistów. Nie jesteśmy w stanie podołać takim wydatkom".

Podczas koncertu wystąpią: Piotr Huegel i Krzysztof Zaborniak, Teatr Gwitajcie, Antoni Płaczek, Klaudia Kowalczyk, Jackpot, Zakrzewski & Marek, Alex Marek &Tytus Łajdecki, The Free - Maciej Kazuba i Wojtek Wójcicki.

Dla chętnych podajemy link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/hx7wtj?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@W rynku...
2021-09-13 15:23:57
Tak - kamienica w rynku, dom przy ulicy, pod celą, na kopalni, u rboty ... Konie stały na rynku i srały - liczy się przede wszystkim komunikatywność.
klemens
2021-09-12 08:50:48
ma tatusia i mamusię , to niech dbają .
W rynku...
2021-09-12 08:39:53
W rynku się pisze

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ