Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
21 szczecin
REKLAMA

Poezja i muzyka na Różance [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 23 czerwca 2019 r. 16:21
Ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2019 r. 20:54
Poezja i muzyka na Różance
 

W Szczecinie trwa 12. edycja Różanego Ogrodu Sztuki. Od niedzielnego południa (23 czerwca) do słynnej "Rożanki" ściąga coraz więcej osób. To za sprawą wielu ciekawych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

W godzinach popołudniowych odbył czwarty Finał Szczecińskiej Wiosny Poezji, podczas którego poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę”. Pierwsza nagroda za zestaw wierszy przypadła Edycie Rozenfield ze Śwonoujścia. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Hrycaj ze Szczecina, natomiast trzecia nagroda powędrowała do Teodozji Świderskiej z Opola. Ponadto wyróżnieni zostali: Edyta Rauhut ze Szczecina, Anna Piliszewska z Wieliczki oraz Magdalena Cybulska z Łodzi. Wybrane wiersze zaprezentowali szczecińscy artyści: Ewa Sobczak, aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie oraz Jan Kamiński, absolwent XIV LO. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu: Kinga Chmielewska – klarnet, Grzegorz Uran – akordeon.

Fanom rockowych brzmień fantastycznych wrażeń dostarcza zespół „The Black Red Sappers” z 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie – Podjuchach podczas koncertu „Ty i Ja – to Nuty i Słowa!” Dodatkową atrakcją jest prezentacja twórczości malarskiej artystów związanych z Pomorzem Zachodnim.

A już o godz. 17 rozpocznie się różankowa potańcówka. Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60.-80. XX w., ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Za konsoletą stanie Dj Tomek.

(KK)

Fot. Marta TESZNER

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do komentatorów
2019-06-23 18:08:00
A idź pan w cholerę
Socjolog
2019-06-23 17:37:24
Dlaczego nie ma na Różance budek z piwem? Żyjemy w Europie czy w jakimś buszu?
tylko proszę ciszej
2019-06-23 17:06:51
tych wyjców nowoczesnych na scenie mam dość - bębenki pękają.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA