czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Poezja i muzyka na Różance

Poezja i muzyka na Różance [GALERIA, FILM]

Poezja i muzyka na Różance
Data publikacji: 2019-06-23 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-23 20:54
Wywietleń: 718 398714

W Szczecinie trwa 12. edycja Różanego Ogrodu Sztuki. Od niedzielnego południa (23 czerwca) do słynnej "Rożanki" ściąga coraz więcej osób. To za sprawą wielu ciekawych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

W godzinach popołudniowych odbył czwarty Finał Szczecińskiej Wiosny Poezji, podczas którego poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę”. Pierwsza nagroda za zestaw wierszy przypadła Edycie Rozenfield ze Śwonoujścia. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Hrycaj ze Szczecina, natomiast trzecia nagroda powędrowała do Teodozji Świderskiej z Opola. Ponadto wyróżnieni zostali: Edyta Rauhut ze Szczecina, Anna Piliszewska z Wieliczki oraz Magdalena Cybulska z Łodzi. Wybrane wiersze zaprezentowali szczecińscy artyści: Ewa Sobczak, aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie oraz Jan Kamiński, absolwent XIV LO. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu: Kinga Chmielewska – klarnet, Grzegorz Uran – akordeon.

Fanom rockowych brzmień fantastycznych wrażeń dostarcza zespół „The Black Red Sappers” z 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie – Podjuchach podczas koncertu „Ty i Ja – to Nuty i Słowa!” Dodatkową atrakcją jest prezentacja twórczości malarskiej artystów związanych z Pomorzem Zachodnim.

A już o godz. 17 rozpocznie się różankowa potańcówka. Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60.-80. XX w., ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Za konsoletą stanie Dj Tomek.

(KK)

Fot. Marta TESZNER

 

Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance Poezja i muzyka na Różance

Komentarze

Do komentatorów
A idź pan w cholerę
2019-06-23 18:08:00
Socjolog
Dlaczego nie ma na Różance budek z piwem? Żyjemy w Europie czy w jakimś buszu?
2019-06-23 17:37:24
tylko proszę ciszej
tych wyjców nowoczesnych na scenie mam dość - bębenki pękają.
2019-06-23 17:06:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie