Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Podwójny finisaż i oprowadzania kuratorskie. W sobotę w Trafostacji Sztuki

Data publikacji: 2021-09-25 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-25 09:54
Podwójny finisaż i oprowadzania kuratorskie. W sobotę w Trafostacji Sztuki
 

Wystawy prac Martiny Smutnej i Moniki Mamzety, w szczecińskiej Trafostacji Sztuki, powoli dobiegają końca. Dlatego w sobotę odbędzie się na podwójny finisaż obu ekspozycji. W programie między innymi: oprowadzania kuratorskie oraz "nieformalne sety didżejskie" - jak informują organizatorzy. To ostatnia szansa na obejrzenie wystaw - warto się wybrać!

Na godz. 18 zaplanowane jest zwiedzanie wystawy "Za pan brat" Martiny Smutnej z kuratorką Darią Grabowską. Czego dotyczy ta ekspozycja. Oddajmy głos organizatorom: "W całym Bloku Wschodnim, współdzielącym wspomnienia wojenne, a później te związane z komunistyczną władzą, rozgrywają się podobne historie. Martina Smutná, artystka mieszkająca i pracująca w czeskiej Pradze, uświadamia nam jak bliskie i niejednoznaczne może być pojęcie małej walki; nie tej przytłaczającej swoim ogromem. W obrazach artystki dominuje fatyga i smutek jednej osoby, ludzkiego czynnika dużych historii. Smutná jest w tym przypadku pisarką, która skupia się na losach skromnych relacji, takich jak regenerujący się z wcześniejszego konfliktu związek matki z córką  czy samotnej acz szykującej się do wesela panny młodej".

O godz. 18.30 rozpocznie się zwiedzanie wystawy "...też Cię kocham" - z kuratorką Anną Walewską i artystką Moniką Mamzetą. To ekspozycja podsumowująca 25 lat twórczości artystki, która - jak sama mówi — tworzy sztukę, kiedy jest problem. Nierzadko ma on podłoże polityczne, jednak najpoważniej robi się, kiedy musi zmierzyć się właśnie ze zmianą.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ