Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Po francusku i angielsku. Nowe filmy od piątku w Pionierze

Data publikacji: 2021-07-09 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-09 20:40
Po francusku i angielsku. Nowe filmy od piątku w Pionierze
Scena z filmu "DNA" Fot. Materiały dystrybutora  

Od piątku (9 lipca) w szczecińskim kinie Pionier 1907 będzie można obejrzeć m.in. francuski film obyczajowy pt. "DNA" oraz brytyjską komedię pt. "Jak wywołałem byłą żonę". Pierwsza z opowieści otrzymała pięć nominacji do najważniejszych nagród kinematografii znad Sekwany, czyli Cezarów 2021, m.in. w kategoriach: najlepsza aktorka drugoplanowa (Fanny Ardant), najlepszy aktor drugoplanowy (Louis Garrel), najlepsza muzyka i najlepsza reżyseria.

Maïwenn, nagrodzona w Cannes reżyserka, po kilku latach "ciszy zawodowej" powraca z mocnym i poruszającym portretem rodzinnym, czerpiącym z osobistej, złożonej historii - "DNA". Oto lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

Bohaterowie drugiego z filmów to: zblazowany pisarz, jego ambitna ukochana i duch pierwszej żony, a wszyscy są uwikłani w trójkąt pełen pasji, zazdrości i humoru. "Jak wywołałem byłą żonę" to bowiem pełna barwnych intryg komedia na podstawie znakomitej sztuki Noëla Cowarda, wielkiego hitu londyńskiego West Endu i nowojorskiego Broadwayu, która od blisko osiemdziesięciu lat przyciąga do teatrów tłumy widzów, a na scenę i przed kamerę wielkie nazwiska. Nie inaczej jest w ekranizacji wyreżyserowanej przez Edwarda Halla, któremu udało się zebrać prawdziwie gwiazdorską obsadę: jedną z najwspanialszych aktorek brytyjskiego kina, nagrodzoną Oscarem Judi Dench (w roli medium odpowiedzialnego za miłosny ambaras), gwiazdę serialu "Downtown Abbey" - Dana Stevensa oraz mistrzynie sztuki komediowej - Islę Fisher i Leslie Mann.

Oto Ruth i Charles są na pozór idealnym małżeństwem. Pieniądze, sława, piękny dom i ocean wolnego czasu – każdy chciałby tak żyć. Jednak ich domowa idylla zostanie wkrótce przerwana. Pewnego dnia małżonkowie biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego zostaje przywołany duch ekscentrycznej Elwiry – byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem. Między żonami iskrzy, Elwira nie chce odejść, Charles nie wie, co robić, a Ruth pragnie jak najszybciej pozbyć się swojej rywalki.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zazeł
2021-07-09 19:08:09
Filmy z lesbijkami lubię, szczególnie jeśli nie dramatyzują i eksponują to, co trzeba.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA