Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Plenerowy pokaz filmu "Party". Trzymamy kciuki za piękną pogodę!

Data publikacji: 2021-09-07 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-07 14:47
Plenerowy pokaz filmu "Party". Trzymamy kciuki za piękną pogodę!
Fot. archiwum  

Lipcowy seans filmu pt. "Party" trzeba było odwołać z powodu niesprzyjającej pogody, a właściwie przełożyć na inny termin. Zatem tę opowieść w reżyserii Sally Potter będzie okazja obejrzeć we wtorek (7 września) na dziedzińcu menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie o godz. 21.30, w ramach wakacyjnego cyklu pt. Zamkowe Noce Filmowe. Trzymamy kciuki za piękną pogodę we wtorek!

"Party" to znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie: Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy, Bruno Ganz (to była jedna z ostatnich ról tego aktora przed śmiercią), Cherry Jones i Emily Mortimer.

Oto Janet (w tej roli - Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Clarkson) i jej mąż Gottfried (Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Mortimer) oraz dziwnie podenerwowany bankier Tom (Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...

Bilet na seans kosztuje 5 złotych.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA