niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Pleciuga i Współczesny!

Pleciuga i Współczesny! [GALERIA]

Pleciuga i Współczesny!
Data publikacji: 2016-12-05 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 3729 182405

Publiczność wskazała spektakl „Rosnę" i grającego w nim Krzysztofa Tarasiuka z Teatru Lalek Pleciuga, jurorzy - przedstawienie „moja mama leczy się u doktora oetkera" i Marię Dąbrowską z Teatru Współczesnego. W poniedziałek wieczorem poznaliśmy laureatów tegorocznych Bursztynowych Pierścieni.

Gala plebiscytu, organizowanego przez redakcję „Kuriera Szczecińskiego" odbyła się w Galerii Południowej Opery na Zamku. Tegoroczna edycja odbywała się w zmienionej formule: bez etapu nominacji, z czterema Bursztynowymi Pierścieniami. Dwa z nich tradycyjnie już przyznali Państwo - nasi Czytelnicy, wysyłając SMS-y i kupony. Dwa pozostałe to wskazania kapituły, złożonej ze szczecińskich dziennikarzy kulturalnych.

Dwugłos dał się zauważyć: zdaniem publiczności, najlepszym spektaklem sezonu było „Rosnę", przeznaczone dla najmłodszych dzieci dzieło Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego. Najwięcej głosów w kategorii „Aktor sezonu" zebrał z kolei Krzysztof Tarasiuk, kreujący w „Rosnę" postać Aniołka.

Jurorskie decyzje były zdecydowanie odmienne - kapitułę urzekło przedstawienie Wojtka Klemma, według tekstu duetu Pilgrim/Majewski, podejmujące trudny temat depresji i walki z nią, czyli „moja mama leczy się u doktora oetkera". Aktorski Bursztynowy Pierścień Jury otrzymała Maria Dąbrowska, równolegle za dwie fantastyczne kreacje: w „mojej mamie..." (One) i w „Dwojgu biednych Rumunach mówiących po polsku" (Barmanka).

Dziennikarskie jury przyznało też tradycyjnie Srebrną Ostrogę dla najciekawszej młodej osobowości zachodniopomorskiej sceny oraz Oko Recenzenta za wybitne osiągnięcia sceniczne. Tę pierwszą odebrał Maciej Sikorski, aktor Teatru Lalek Pleciuga, drugie wyróżnienie - Jacek Piątkowski z Teatru Współczesnego. 

Pozaregulaminowo, Nagrodą Specjalną kapituła zdecydowała się uhonorować Annę Garlicką, która ponad 20 lat kierowała „Kontrapunktem", najważniejszym teatralnym festiwalem w regionie.

Ponieważ zwyczajowo galę finałową kolejnej edycji plebiscytu organizuje laureat przyznawanego przez publiczność Bursztynowego Pierścienia dla spektaklu sezonu, za rok nagrody wręczać będziemy w Pleciudze. ©℗

(kas)

Fot. R. STACHNIK

WIĘCEJ ZDJĘC W GALERII

Komentarze

bravo kurier brawo nagrodzeni
serdecznie gratuluje i komisjii i widzom wyboru....bravo pleciuga ktora budzi usmiech tylu przeciez pokolen dziekujemy za anioly
2016-12-24 11:41:35
OBSERWATOR
A GDZIE LAURY DLA STAERJ RZEŻNI? PAMINIĘCIE JEJ W NAGRODACH TO WIELKI NIETAKT.
2016-12-06 12:17:38
kibic
Ola ... takie czasy,że część mężczyzn nie wie kim jest,a jeszcze jak z UE dostaną propozycję być np.ONO to już całkiem świat oszaleje.czy jakieś 15 lat temu prawdziwy mężczyzna założyłby różową koszulę?! teraz jeszcze ci wmawają,że to jest szczyt elegancji i męskości.jak ktoś chcę być zniewieściały to jego sprawa,ale niech nikomu nie wmawia,że przydługie włosy,spodnie rórki i różowa koszula to jest klasyk prawdziwego mężczyzny,bo nie jest.
2016-12-06 10:47:56
Ola
Mający 43 lata pan to Wojtek, 53-letni były minister to Radek, a 63-letni szef fundacji to Jurek. Infantylizm dzisiejszych mężczyzn nieco przeraża.
2016-12-06 07:14:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy