środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Piosenki dziewcząt big-bitu

Piosenki dziewcząt big-bitu

Piosenki dziewcząt big-bitu
Data publikacji: 2016-07-10 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 2047 143621

Znamy laureatów pierwszej edycji konkursu wokalnego Zjazd Młodych Gwiazd. Uczestnicy przeglądu zmierzyli się z repertuarem polskich artystów big-bitowych.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży polskiej piosenki big-bitowej. Dlaczego akurat chodzi o muzykę tego czasu? – To był okres, w którym powstało wiele wartościowych piosenek, debiutowali wspaniali artyści. Przecież to także element polskiej kultury – mówi Maria Szabłowska, przewodnicząca jury ZMG. Impreza rozpoczęła się w piątek od spotkania, jakie odbyło się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Gościem był Krzysztof Dzikowski, autor słów do takich szlagierów jak: „Mały Książę”, „Nie wiem czy to warto”, „Anna Maria”, „Był taki ktoś”, „Ciągle pada”, „Gondolierzy znad Wisły”. Poprowadzili je Maria Szabłowska i Rafał Podraza, dyrektor artystyczny ZMG. Krzysztof Dzikowski był również jednym z jurorów przeglądu. W komisji zasiedli jeszcze: Krystyna Piotrowska, Dorota Zamolska, Jerzy Petersburski Junior.

Młodzi wykonawcy zaprezentowali swój talent w sobotę w studiu TVP3. Zabrzmiały przeboje m.in. Heleny Majdaniec, Kasi Sobczyk, Karin Stanek. Finałowa jedenastka, która pojawiła się w Szczecinie, została wybrana spośród młodzieży posiadającej już na swoim koncie wyróżnienia w przeglądach krajowych lub międzynarodowych.

Decyzją jury podczas ZMG przyznano następujące nagrody. Hubert Bąk i Weronika Lalik pojadą na międzynarodowy festiwal, który odbędzie się w 2017 roku na Malcie. Udział w podobnym konkursie w Danii wywalczyła Marta Zygadło. Nagrodę Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego - 1000 zł otrzymała Wiktoria Tracz. Stowarzyszenie Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” wyróżniło Ewę Agatę Mociak. Publiczność nagrodziła Julię Chmielarską.

Grand Prix ZMG im. Heleny Majdaniec ufundowaną przez rodzinę artystki (5000 zł) otrzymała Julia Trojanowska, którą wyróżnił także Związek Autorów i Kompozytorów ZAKR.

Zwycięzców ogłoszono w niedzielę podczas koncertu „Piosenki dziewcząt big-bitu” na szczecińskiej Różance. Tutaj również mogliśmy usłyszeć uczestników przesłuchań.

„Kurier Szczeciński” objął przegląd patronatem medialnym.

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciach: Julia Trojanowska, zdobywczyni Grand Prix przeglądu Młodych Gwiazd i wyróżnienia ZAKR.

 

Piosenki dziewcząt big-bitu Piosenki dziewcząt big-bitu Piosenki dziewcząt big-bitu Piosenki dziewcząt big-bitu Piosenki dziewcząt big-bitu

Komentarze

nie wszyscy laureaci
Wyjazd na Maltę wygrała również Weronika Lalik - dlaczego nie została uwzględniona wśród laureatów?
2016-07-11 12:59:49
nie wszyscy laureaci zostali uwzględnieni, dlaczego?
Dlaczego nie wszyscy laureaci zostali uwzględnieniu w ww. artykule? Nagrodę w postaci wyjazdu na międzynarodowy festiwal, który odbędzie się w 2017 roku na Malcie otrzymała również WERONIKA LALIK?
2016-07-11 12:42:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy