wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Kultura > Pieśni sercem pisane. Mamy bilety na ten koncert!

Pieśni sercem pisane. Mamy bilety na ten koncert!

Pieśni sercem pisane. Mamy bilety na ten koncert!
Data publikacji: 2019-05-16 08:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-16 11:49
Wywietleń: 392 391166

W piątek (17 maja) w szczecińskim Technoparku Pomerania (sala Castanea, budynek F2, parter), ul. Cyfrowa 4) wystąpi grupa Cisza Jak Ta. Początek o godz. 19. Dziś u nas można wygrać bilety na to wydarzenie!

„Zapraszamy na niezwykłą muzyczną wyprawę przez górskie połoniny, morskie brzegi i brukowane ulice miast, po której przewodnikiem będzie zespół Cisza Jak Ta. Podczas kameralnego koncertu w przestrzeniach Technoparku Pomerania wybrzmiewać będą pieśni sercem pisane, których wyjątkowa oprawa muzyczna wydobywa z polskiej poezji to, co najlepsze i najpiękniejsze" - tak organizatorzy rekomendują koncert.

Cisza Jak Ta to jeden z najciekawszych zespołów polskiego nurtu poezji śpiewanej. Grupa tworzy folkowo-rockowe aranżacje do wierszy największych polskich poetów - m.in. Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimierza Przerwy-Tetmajera czy Agnieszki Osieckiej, a także do autorskich tekstów. Na swoim koncie zespół ma już 13 płyt i ponad tysiącem koncertów na scenach w całej Polsce. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, z kolei płyta „Nasze Światy” została uznana Poetycką Płytą Roku 2012, płyta „Wuka” - poetycką Płytą Roku 2013, a płyta „Nieobecność” - Poetycką Płytą Roku 2017. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN, Radiowej Trójki i Skody.

W skład grupy wchodzą: Aleksandra Frąckowiak, Ilona Karnicka, Dariusz Bądkowski, Michał Łangowski, Mariusz Skorupa i Mateusz Wyziński. Zespołowi towarzyszy również ... pies Juno, ulubieniec publiczności w całym kraju.

Bilety na koncert dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/t9hsr.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.koncert – na SMS-y czekamy tylko w czwartek (16 maja). Zaproszenia otrzymają osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

 

Komentarze

kynolog
Pies odszczeka "Odę do radości".
2019-05-16 11:42:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie