środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kultura > Pierwszy i jedyny taki koncert. Kukulska ze szczecińskimi filharmonikami

Pierwszy i jedyny taki koncert. Kukulska ze szczecińskimi filharmonikami

Pierwszy i jedyny taki koncert. Kukulska ze szczecińskimi filharmonikami
Data publikacji: 2020-08-04 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-05 11:07
Wywietleń: 746 468167

Pierwszy koncert Natalii Kukulskiej, na którym ta artystka zaprezentuje utwory z nowej płyty zatytułowanej "Czułe Struny”, odbędzie się w październiku w szczecińskiej filharmonii. Co istotne, podczas tego występu piosenkarce będą towarzyszyli muzycy tutejszej orkiestry. Niestety, z racji na pandemię, koncert odbędzie się bez udziału publiczności - to zła wiadomość dla melomanów. Ale jest też dobra! W tym samym miesiącu będzie można obejrzeć ten występ online!

Jeszcze nie odbyła się premiera wspomnianej płyty (zaplanowana jest na 28 sierpnia br.), a już od kilku tygodni jest o niej głośno. Dlaczego? Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty (napisały je: Kayah, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Bovska, Natalia Grosiak i nie tylko...), które zaśpiewała właśnie Natalia Kukulska.

- Sama napisałam pięć tekstów i wiem, że nie jest to łatwe zadanie… stanąć obok wielkiego pana Fryderyka i spróbować nazwać emocje, które tak mocno oddaje już sama warstwa muzyczna, do tego niełatwa… Ale przecież każdy ma prawo mieć własne spojrzenie i skojarzenia. Dla mnie te teksty były niezwykle inspirujące do zaśpiewania - mówi N. Kukulska.

Wśród kompozycji mistrza Chopina, jakie znalazły się na płycie, są m.in. polonezy, preludia, walce i mazurki. Dostały one nie tylko nowe tytuły (np. Preludium c-moll to teraz "Znieczulenie", a Mazurek F-dur to "Zezowate szczęście"), ale całkiem nową, wielowarstwową oprawę od znakomitych kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. W nagraniach uczestniczyła słynna orkiestra Sinfonia Varsovia.

Uwaga! Wkrótce na łamach "Kuriera Szczecińskiego" będzie można przeczytać wywiad z Natalią Kukulską, w którym artystka opowiedziała nam o pracy przy płycie (w tym o pisaniu tekstu piosenki inspirowanego mową noblowską Olgi Tokarczuk), o tym, jak spędzała czas podczas "narodowej kwarantanny", które z jej dzieci wzięło udział w nagraniu najnowszego, wspomnianego albumu, a także czy wkrótce powstanie film fabularny o mamie piosenkarki, Annie Jantar.

(MON)

Fot. Michał Klusek

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie